Exploze v Ghaně: Celé město bylo srovnáno se zemí po havárii náklaďáku s výbušninami

„Zprávy, které dostávám z úřadů a nemocnic, jsou stejné [there are] Asi 17 lidí zemřelo, řekl místním médiím Isaac Dasmani, výkonný ředitel městské rady Pristia Honey Valley.

AFP uvedla, že při výbuchu bylo zraněno 59 dalších lidí.

Zdá se, že výbuch zcela zničil malé město Abbiati v západní Ghaně. Kwadu Bembah, který pracuje v oblasti a slyšel výbuch, řekl CNN, že téměř každá budova se zřítila a uvěznila lidi a zvířata pod troskami.

„Pro Ghanu je to skutečná tragédie,“ řekl Bembah.

Policie uvedla, že většina obětí byla zachráněna a převezena do různých nemocnic a klinik. Žádné další podrobnosti o jejich stavu nebyly zveřejněny.

„Policie a další poskytovatelé záchranných služeb aktivovali úplné nouzové zotavení,“ uvádí se v prohlášení policie. Vyzýváme všechny, aby při řešení této nešťastné situace zůstali v klidu.“

„Policie převzala odpovědnost za situaci, aby zajistila bezpečnost, aby umožnila záchranným pracovníkům včetně Ghanské národní hasičské služby, NADMO a záchranné služby situaci zvládnout,“ stojí v dalším prohlášení.

„Poradila jsem veřejnosti, aby se kvůli vlastní bezpečnosti přesunula z oblasti do sousedních měst, zatímco probíhají snahy o obnovu,“ dodala.

Exploze v Ghaně: Mezi 150 mrtvými v Akkře jsou lidé prchající před přívalovým deštěm

V prohlášení policie vyzvala sousední města, aby otevřela učebny, kostely a další budovy, kde by mohly ubytovat přeživší oběti.

Bemba řekl, že Abbiati je malá, zalidněná země s počtem obyvatel ne více než 10 000. „Většina lidí jsou farmáři a horníci,“ řekl.

Po incidentu Bemba řekl, že místní komunita zasáhla jako první zasahující, vytáhla lidi a zvířata ze zhroucených sutin a odvezla zraněné do nemocnic, než dorazily sanitky.

Podle tiskového mluvčího společnosti Kwabena Owusu-Ampratwum byly výbušniny dodány do nedalekého dolu provozovaného společností Chirano Gold Mines.

„Situaci a záchranné práce bedlivě sledujeme,“ řekl Osu-Imbratum.

Záchranáři přijíždějí na místo výbuchu v Abbiati ve čtvrtek.
Ghana byla v posledních letech svědkem řady plynových erupcí a tato byla jedna z nejhorších Zabil více než 150 lidí V hlavním městě Accra v roce 2015. K výbuchu došlo, když se stovky obyvatel uchýlily do čerpací stanice před přívalovým deštěm.
Loni v říjnu zahynul podle místních médií nejméně jeden člověk a další byl zraněn při výbuchu plynu v Akkře zmíněno.

Ve stejném měsíci zahynuli tři lidé při dalším požáru v oblasti Ashanti v zemi.

READ  Papež František sdílí tajný recept na špatné koleno: panák tequily

Taylor Barnes ze CNN přispěl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *