Experimentální modrá krabička české fiktivní „modré krabice“ pro sňatek s hudebním žánrem s avantgardní tvorbou

Partyzánský projekt Petra Princla a Marie Hájkové integruje parodii, Nuer, tajemství a sci-fi při řešení tématu extremismu

Režiséři Mary Hakuva a Peter Schrinkle na scéně Modrý rámeček (© Xova Film)

Funguje Peter Sprinkle, Český umělec, filmař a spoluzakladatel společnosti Maso a mozek„Umělecká platforma pro nízkorozpočtového partyzánského filmaře spadá do vlastní kategorie. Jeho první celovečerní film The Road Documentary Vídeňské spojení [+see also:
trailer
film profile
]
„Sleduje zloděje hrobů Slovenska a amatérského zubaře Ondřeje Jajcaje, který se chystá přivézt zpět zbytky zubů Johana Strausse a Johannesa Brahmse, které nelegálně vytáhl v roce 2002. V loňském roce dokončil Šprincl sérii filmů Morava, ach země veletrhu„Kde se žánr snoubí s průkopnickou tvorbou filmu v excentrické filmové eseji o českém nacionalismu. Transformuje filmový cyklus západním populárním hudebním hororem a sociální satirou, přináší národní mytologii, místní folklór, zombie a death metal a kombinuje estetiku Lo-fi VHS s 8 mm a digitální kinematografií.

(Článek pokračuje níže – obchodní informace)

Šprincl pokračuje ve stejném duchu jako avantgardní a nízkorozpočtový dokumentární román o svém dalším projektu Modrý rámeček. Je to psáno dříve Mary Hakova, Princlův pravidelný spolupracovník, který rovněž sdílí směrové povinnosti. blíže k Morava, ach země veletrhuA Modrý rámeček Integruje řadu žánrů, jako je film noir, sci-fi, tajemství a zločin, do příběhu o „detektivovi v případě záhadných vražd a nevysvětlitelných jevů vyskytujících se v USA, Evropě a Africe. jiné jsou spojeny se záhadnými společnostmi a sektami Dopouští se zla nadpřirozených rozměrů. “

Vyprávění se odehrává v minulosti i současnosti – první pruh byl zachycen na VHS a poslední na digitálním fotoaparátu. Tvůrci používají metodu, která kombinuje psané scény, dokumentární tvorbu a realistické situace, které se během natáčení objeví. Předmětem projektu je extremismus a současné sociální napětí po celém světě, zatímco producent filmu Marek Novak, Z Film Xova„Režim sci-fi poskytuje určitou vzdálenost od zhoubných ideologií a zároveň varuje před jejich zneužitím a závažností jejich vlivu,“ dodává. Novak řekl Cineuropě, že kromě celovečerního filmu povede práce na projektu k nelineární a částečně interaktivní práci pro lokační a online představení.

READ  Anastasia Pavljučenková říká, že jí byl odepřen vstup do České republiky | Novinky z tenisu

Šprincl a Hájková podnikají za hranicemi Moravy v roce Modrý rámečekStrávili čtyři týdny natáčením v biblickém pásu v USA a dva týdny v New Yorku v roce 2019. Spoluautoři, kteří pracovali jako kameramani, stráví další týden natáčením ve Španělsku a Maroku v dubnu 2021, což je poslední fáze produkce. Novák ujistil Cineuropa, že postprodukce bude pokračovat až do září 2021, včetně 3D animace, která bude připravena ve spolupráci s Fakultou výtvarných umění VUT v Brně. Modrý rámeček Po konzultaci s americkým režisérem v podzemí John MoritsuguHudba složená z Polska Wojciech Kucharczyk. Producent v současné době hledá festivaly a prodejní agenty a zároveň hledá showroomy a nedivadelní distribuční partnery.

Modrý rámeček Produkoval Marek Novak ve společnosti Xova Film. Projekt běžel pro Eurimage Cena Lab Project na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech 2019. O premiéře zimní sezóny 2021 bylo rozhodnuto.

(Článek pokračuje níže – obchodní informace)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *