Expat vedle: Willian Benetti z Brazílie

Expat vedle: Willian Benetti z Brazílie

Život v krásné Praze byl pro mnohé inspirací. Nováček Willian Benetti se rozhodl podělit se o krásu kolem sebe na svém nadcházejícím účtu na sociální síti @whereinprague, aby inspiroval místní i turisty.

Před téměř pěti lety se brazilský rodák Willian Benetti odvážně rozhodl přestěhovat do středu Evropy: do Prahy.

„Pamatuji si svůj první den tady. Šel jsem na Staroměstské náměstí a byl jsem tak dojatý. Řekl jsem si: Tohle je nejkrásnější město všech dob.“ Dobrý vzhled nebyla jediná věc, kterou si Willian zamiloval, „Na Praze mám nejraději atmosféru. Než jsem se sem přestěhoval, mluvil jsem s kamarádkou, která už v Praze byla, a ta mi řekla, že atmosféra byla směsice tajemství a magie a že to bylo jediné svého druhu.“ A přesně tak jsem se cítil, když jsem sem přišel.“

Stěhování do nové země není bez problémů a jazyk nebyl jedinou věcí, na kterou bylo těžké si zvyknout. „Než jsem se sem přestěhoval, nikdy jsem netušil, že nedostatek slunce bude mít tak velký vliv na mou náladu,“ vysvětluje Willian. Naštěstí výzvy neubraly Praze na kráse a Willian se chtěl o svůj kousek Prahy podělit se zbytkem světa prostřednictvím účet na Instagramu v Praze.

Myšlenka založit večeří Prahu napadla Williana rychle poté, co pokračoval.

„Když jsem se sem dostal, město mě opravdu dojalo, ale také jsem hledal místa, kam bych mohl jako anglicky mluvící vyrazit, místa k návštěvě a nové zážitky. Jsem také velmi propojen s Instagramem a Nenašel jsem žádného tvůrce, který by sdílel tyto věci v Praze. Byl to nápad, který byl vždy v koutku mé mysli, a myslel jsem si, že jakmile se tu více usadím a rozhodnu se zůstat, je to něco, co mohu udělat.“ Až COVID se nápad stal skutečností a od té doby se Praha rozrostla pravidelným sdílením obsahu na Instagramu a TikTok.

Tvůrce Willian žije dobře: „Miluji spojení s lidmi a dává mi to důvod zkoumat.“ Objevování nových míst a získávání nových zážitků bylo vrcholem založení účtu na sociálních sítích a inspirovalo mnoho místních i turistů k objevování Prahy.

READ  Klimatičtí aktivisté narušují US Open

„Také rád sdílím místa, která nejsou na sociálních sítích. Místa, o kterých lidé možná ani nevědí, že existují,“ vysvětluje Willian, což může být jeden z důvodů, proč to funguje, ale pozitivní zpětná vazba pocházela také z jeho tónu hlasu: „Nevím nechci nic dělat.“ Oficiální ; Chci dát doporučení, jako bych šel mluvit s přítelem.“

Willian odvádí dobrou práci se svým účtem na sociálních sítích, ale vždy existuje prostor pro růst. „Líbí se mi být odkazem pro lidi, kteří hledají, co dělat,“ zmiňuje Willian, když mluví o svém cíli. Doufá také, že se mu zlepší čeština, aby mohl na svém kanálu sdílet více českého obsahu.

Willianův čas v Praze ještě neskončil, takže bude mnoho doporučení ke sdílení a čas na růst, „Praha byla prvním místem v Evropě, kde jsem se cítil jako doma, a proto jsem se rozhodl zůstat.“

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *