Exkluzivita konzole Final Fantasy 16 PS5 až po nejlepší nabídku Sony

Exkluzivita konzole Final Fantasy 16 PS5 až po nejlepší nabídku Sony

Square Enix podrobně popsal, proč je Final Fantasy 16 exkluzivitou konzole PS5, a odhalil, že Sony prostě vložilo nejlepší nabídku.

Final Fantasy 16 byla oznámena již v roce 2020 jako exkluzivní konzole PS5 se starým „není k dispozici na jiných platformách po omezenou dobu po vydání PS5“, na které jsou fanoušci Xboxu v dnešní době tak zvyklí. Nyní producent Final Fantasy 16 Naoki Yoshida odhalil důvod exkluzivity hry pro PS5.

Final Fantasy 16 nevychází na Xboxu, protože Sony učinilo nejlepší nabídku

mluvit s Hra na detektivaYoshida řekl, že tým FFXVI „zvážil všechny možnosti“, jakmile hru začal vyvíjet, a oslovil několik společností a platforem ohledně vydání hry.

„Final Fantasy, která je jednou z velmi důležitých franšíz Square Enix s Dragon Quest a sérií Kingdom Hearts – když začínáme s vývojem, pracujeme na uvedení hry s více platformami, více společnostmi,“ řekl Yoshida, „a když je oslovíte, vrátí se nám se svými nabídkami.“

Nyní je jasné, že nabídka Sony byla atraktivnější než jakákoli nabídka Microsoftu a jiných platforem. Za zmínku také stojí, že Sony a Square Enix mají také dlouhodobý vztah, který vyústil v několik exkluzivit pro PlayStation, takže i to mohlo hrát roli.

Pro všechny fanoušky Xbox Final Fantasy tam stále není jasné, zda se Final Fantasy 16 někdy dostane na Xbox. FFXVI je časově omezená exkluzivita konzole PS5, což znamená, že se pravděpodobně někdy v budoucnu dostane na PC, ale zda to znamená, že se v budoucnu dostane i na Xbox, zůstává nejasné. Final Fantasy 7 Remake byl samozřejmě původně vydán jako „časovaná exkluzivita“ pro PS4 v roce 2019, ale to se na Xboxu neobjevilo a v tuto chvíli se pravděpodobně nikdy neobjeví.

READ  Stardew Valley aktualizuje "Future Proofs" hry, čímž usnadňuje úpravy

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *