Evropský filmový trh v Berlíně: Netflix, Indie

5:01 PDT 3. 10. 2021

podle

Scott Roxboro

Nezávislí distributoři po celém světě, podporovaní zaváděním vakcín a příslibem znovuotevření divadel, vypadali připraveni se k mega projektům připojit.

Netflix opět dosáhl vrcholu všech titulků. Streamovací gigant uzavřel evropský filmový trh v Berlíně – letošní záležitost online a skončila v pátek – s ohromující dohodou o získání celosvětových práv ve výši 55 milionů dolarů. Světle modré okoGotický hororový thriller z roku 1830, který předělá tým Christiana Balea svou hvězdou Nepřátelé Režisér Scott Cooper.

Netflix zvítězil v nabídkové válce pro tento projekt – natáčení má začít letos na podzim, v globální dohodě s CAA Media Finance, Endeavour Content a MadRiver. A nebyl to jediný velký nákup živého vysílacího giganta v Berlíně. Společnost také zaplatila 18 milionů dolarů za práva Spojených států na akční film Liam Neeson-Laurence Fishburne Snow Road (Další titul CAA Media Finance) a zajistil severoamerické a latinskoamerické práva pro Colina Firtha z druhé světové války. Proces mletého masa Z Králova řeč See-Saw Producer a Cohen Media Group.

Ale Berlín nebyl jen o živých vysílacích stanicích. Nezávislí distributoři po celém světě, povzbuzeni zavedením vakcín a příslibem znovuotevření divadel, vypadali připraveni zahájit velké projekty, jako je FilmNation (fiktivní epos) Ve ztracených zemích Z upír Režisér Paul WS Anderson, hvězda Sean Penn / Tai Sheridan Černý hmyz); Rocket Science (Životopis Robbieho Williamse Lepší muž Z Největší Shoman Režisér Michael Grassi); A Lionsgate (Eli Roth Pohraničí Adaptace), přičemž mnoho z největších projektů se blíží prodeji, protože Berlín se blíží ke konci.

Olivier van den Brock, řídící partner distributora Benelux The Searchers, který již dříve zakoupil několik titulů, včetně Lepší mužA Ve ztracených zemích A Černý hmyz Mimo Berlín. „Pokud jsme se z posledních několika měsíců něco naučili, pak je to, že pokud je vaše portfolio dostatečně silné, pokud jsou filmy dostatečně dobré, budete moci jít dál.“

V Berlíně se také hodně obchodovalo s nízkorozpočtovým domácím tarifem, příběhem projektů, které dominovaly oficiálnímu programu Berlínského filmového festivalu, a spoustou finálních filmových prací EFM. Neon pokračovala ve svém vztahu s Obrázek hořící dámy Režisérka Celine Siamma bere severoamerická práva v nejnovější soutěži francouzských spisovatelů, která je kriticky uznávaným titulem Berlína Malá máma; Cinema Guild, který koupil Hong Sangsoo Žena, která běžela v Berlíně V loňském roce byla práva USA letos převedena na nejnovější film korejského režiséra, první černobílé dramaúvod. Keno Lorber, dekoratér se sídlem v New Yorku, získal několik titulů, včetně německého dobového dramatu Dominica Grafa. Fabian – jdi na psyA obětavý důkaz Berlin Alexander Platz, Berlín 2020 Název soutěže.

V asijském průmyslu většinu energie pro EFM čerpala z nedávného geopolitického vývoje: indikace Číny, že může brzy zrušit dlouhodobý zákaz veškerého zábavního obsahu v Jižní Koreji. Zákaz – uložený Pekingem v roce 2016 v reakci na povolení Soulu instalovat protiraketový systém vyrobený na USA na Korejském poloostrově – vyřízl korejská studia z lukrativnějších růstových trhů. Mnoho lidí na obou trzích věří, že Bong Joon je držitelem Oscara parazit (260 milionů dolarů po celém světě) Kdyby mu byl povolen čínský divadelní oblouk, snadno by vydělal desítky milionů.

22. února, jen týden před berlínským trhem, podepsali státní vysílací společnosti v Číně a Jižní Koreji – CCTV a KBS – dohodu o společném vývoji televizního a video obsahu, což je krok široce interpretovaný jako první etapa v dlouho očekávaném – pro fázi. – roztavit led. „Myslím, že se to určitě otevře,“ říká Cindy Mei Lin, generální ředitelka pekingského Infotainment China Media. Plačící Od jihokorejského disidenta Na Hongjina v roce 2016, těsně před blokádou, ale zatím ji nebyl schopen uvolnit. „Nyní jen čekáme, až uvidíme rozsah a rychlost znovuotevření – a doufejme, že v roce 2021,“ říká.

Došlo také k většímu duchu spolupráce a spolupráce mezi nezávislými distributory a globálními vysílacími společnostmi, dvěma skupinami, které se v minulosti často potýkaly. Akvizice Netflix Proces mletého masa A Snow Road Podle předchozích předprodejních obchodů dostane divadelní představení v několika mezinárodních regionech a Apple smírně vyřešil většinu sporů kolem nedávno ohlášené dohody o globálních právech společnosti Sian Heder Sundance. Coda. Film, který Pathe předtím prodal do mnoha částí světa, by stále měl divadelní role v několika mezinárodních regionech, protože Apple vyjednával práva na druhé nebo třetí okno v místech, kde film plně nevlastnil.

„Práce, kterou jsme viděli v Berlíně, ukazují, že Indie může žít s provozovateli vysílání,“ říká Van den Bruck. „Obchodní modely, strategie uvolňování: v tuto chvíli je vše velmi proměnlivé. Ale skutečnost, že lidé stále nakupují za loňských podmínek? Myslím, že to není jen stříbrná podšívka.“

Verze tohoto příběhu se poprvé objevila ve vydání The Hollywood Reporter z 3. března. Kliknutím sem se přihlásíte k odběru.

READ  "Extraction 2" Zobrazit datum vydání březen/duben 2023 na Netflixu

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *