Evropské filmy tvoří 38 % všech filmů na Netflixu v Evropě (exkluzivně) | Zprávy

Podle údajů Ampere Analysis tvoří filmy vyrobené v Evropě v průměru 38 % filmů na platformách Netflix v Evropě.

Toto číslo ukazuje, že Netflix zrychlil akvizici a produkci evropských filmů, částečně v reakci na regulační tlak a také proto, aby konkuroval místním vysílatelům.

Podle Ampere vede nizozemský Netflix, přičemž 43 % filmů na jeho platformě pochází z Evropy.

následuje Česká republika, Estonsko, Lotyšsko, Litva a Rumunsko; 42 % filmů promítaných v zemích bylo produkováno Netflixem v Evropě.

Bulharsko a Slovenská republika mají na svých platformách Netflix 41 % evropských filmů a Španělsko 39 %. Slovinsko, Norsko, Švédsko, Finsko a Polsko jsou pozadu s 38 %, zatímco Německo a Itálie mají o 37 % tak velké trhy jako Dánsko a Rakousko.

Spojené království je na konci žebříčku (29 %), Irsko je mírně napřed (30 %). Evropské filmy tvoří 33 % filmového katalogu Netflix ve Francii, Švýcarsku a Belgii

Rahul Patel, hlavní analytik společnosti Ampere, uvedl, že čísla naznačují, že filmy na Netflixu jsou typicky více lokální než televizní sezóny v celé Evropě.

Začátkem tohoto týdne Ampere zveřejnil údaje, které ukazují, že evropské programy – ať už filmy nebo televizní seriály – tvoří 30 % katalogu Netflixu na téměř všech hlavních trzích kontinentu.

V průměru tvoří filmy 57 % nabídky Netflixu na jeho evropských platformách, zatímco televizní pořady tvoří zbývajících 43 %.

Čísla Ampere přicházejí uprostřed rostoucího tlaku na globální vysílací společnosti, aby zvýšili množství místního obsahu, který přenášejí.

V roce 2020 stanoví směrnice Evropské komise o audiovizuálních mediálních službách cíl pro členské státy dosáhnout 30% kvóty místního obsahu pro globální SVoD, což jim umožní zavést vlastní zákony a předpisy, aby toho dosáhly.

Různé země dosud zvolily různé přístupy. Dánsko nedávno zavedlo 6% daň na streamovací televizní služby (včetně Netflixu) na podporu místní televizní produkce. Švýcarsko nedávno podpořilo návrhy, aby globální vysílací společnosti investovaly 4 % svých ročních švýcarských příjmů od roku 2024 do místní filmové a televizní produkce.

READ  Nejnovější: Britská vláda umožňuje více fanoušků ve Wembley

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.