Evropská unie připravuje pohotovostní plán, aby se zbavila ruské energie

Evropská unie připravuje pohotovostní plán, aby se zbavila ruské energie

Výkonná složka Evropské unie se v pátek zavázala, že tento měsíc navrhne pohotovostní plán, jehož cílem je pomoci členským státům odstavit se od ruské energie v důsledku války Kremlu na Ukrajině.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová uvedla, že iniciativa bude stavět na krocích EU směřujících k opuštění ruského uhlí, ropy a zemního plynu a dokončí celoblokový tlak na urychlení rozvoje obnovitelné energie, jako je větrná a solární energie. „Vytváříme nouzové plány pro Evropu,“ řekla von der Leyenová v Litomyšli, kde oslavila zahájení šestiměsíčního mandátu země ve funkci prezidentky Evropské unie. „Ceny energií jsou vysoké. Lidé oprávněně očekávají, že s tím něco uděláme.“ Řekla, že pohotovostní plán, který má být předložen v polovině července, se zaměří na dva hlavní body, včetně „jasné představy“ o tom, kde omezit ruské dodávky energie, udělat to „chytře“ a také spěchat. O zemích EU, které čelí tlakům dodávek. „Potřebujeme dobrý společný plán pro tok energie nebo toku plynu tam, kde je to nejvíce potřeba,“ řekla von der Leyenová. Plán bude podle ní vypracován v koordinaci s českou vládou, jejíž premiér zdůraznil politický tlak v celé Evropské unii, aby jednala.

„Ceny energií dusí naši ekonomiku,“ řekl premiér Peter Viala spolu s von der Leyenovou. „Toto je náš největší test pro nadcházející měsíce.“ Komise v květnu oznámila plán nazvaný REPowerEU na postupné vyřazení ruské energetiky během kremelské války na Ukrajině, přičemž navrhla balíček ve výši 300 miliard eur (312 miliard dolarů), který zahrnuje efektivnější využití paliva a rychlejší uvolňování obnovitelné energie.

„Dalším krokem je zpřístupnění 300 miliard eur členským státům EU pomocí REPpowerEU, a proto samozřejmě spoléháme na vaše předsednictví, že dosáhneme rychlé dohody o přijetí nařízení REPowerEU,“ řekla Čechům von der Leyenová. Premiér.

READ  Čeští zákonodárci schválili zákon, podle kterého mají být na obranu vydána 2 % HDP

Cílem této investiční iniciativy je pomoci 27 zemím Evropské unie, aby se letos odvykaly od ruských fosilních paliv. Cílem je připravit Rusko, hlavního dodavatele ropy, zemního plynu a uhlí do Evropské unie, o desítky miliard příjmů a posílit politiku EU v oblasti klimatu.

(Tento příběh nebyl upraven pracovníky Devdiscourse a je automaticky generován ze sdíleného zdroje.)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *