Evropská unie je žádána, aby zaplatila hraniční ploty, které by migranty udržely pryč

TCtihodná Evropská unie K placení hraničních zdí má pevný postoj: To se nestane. I po migrační krizi v Evropě v letech 2015 a 2016, kdy dorazilo 1,4 milionu lidí, z nichž mnozí uprchli před občanskou válkou v Sýrii, poslala Evropská komise Maďarsku blechu v jeho národním uchu, když požadovalo odškodnění za postavení plotu na jeho území. hranice se Srbskem, jeden z hlavních vstupních bodů.

Poslechněte si tento příběh

Užijte si více zvuku a podcastů iOS nebo Android.

Nic v Schengenském hraničním kodexu, který upravuje správu hranic, není společnou odpovědností A svým členským státům komise přestává platit za ploty. V Bruselu ale převládá názor, že je to drahé a neefektivní. lze vylézt. Spíše odvádějí přistěhovalce, než aby je odrazovali. Stojí v cestě skutečným uprchlíkům s právem na azyl. The Vysílá pohraniční stráž a místo toho platí za high-tech řešení.

Nyní je ale komise vyzvána, aby svůj názor změnila. Dochází k tomu, když se počet žadatelů o azyl letos na jaře poprvé téměř zdvojnásobil ve srovnání s rokem 2020 (kdy COVID-19 ztěžoval pohyb). Mezitím se Bělorusko zlomyslně snaží mobilizovat irácké žadatele o azyl do Litvy, Lotyšska a Polska, možná v reakci na Sankce za volební podvody. Mnoho Evropanů očekává, že brzy dorazí mnohem více Afghánců. Tento měsíc 12 členských států napsalo výboru žádost o změnu způsobu používání Řeší bezpečnost hranic. Mimo jiné chtějí, aby za ploty zaplatil Brusel. Fyzická bariéra „slouží zájmu [the] Úplný a nejen členské státy, které přijely poprvé.“ Takové věci by podle ní měly být „dostatečně financovány Rozpočet jako priorita.

Skupinu, do které patří Maďarsko, Lotyšsko, Rakousko, Polsko a Řecko, vedla Litva, která chce Daňoví poplatníci pokrývají 75 % ze 152 milionů eur (176 milionů dolarů), které utratí za tři metry vysoký plot na své hranici s Běloruskem. Dokončení projektu je plánováno na září. toto léto Politico Zmínil jste, že Litva i Řecko požádaly o financování svých vlastních bariér. Řecko chtělo pomoci zaplatit 60 milionů eur na rozšíření svého plotu podél své severovýchodní hranice s Tureckem. Řecký mluvčí uvedl, že jde o proaktivní krok v případě příchodu těchto Afghánců a „nezbytnost“ ochrany hranice.

Komise formálně neodpověděla. Její šéfka Ursula von der Leyenová ale tento požadavek minulý týden na summitu zřejmě odmítla vůdci v Bruselu. Údajně řekla velitelům: „Na ostnatý drát a zdi nebudou žádné finance.“ Někteří pozorovatelé se však domnívají, že by se to mohlo změnit, pokud bude dostatek členských států nadále tvrdě tlačit.

UNHCR již zaujímá tvrdší přístup k imigraci. The Síla společné hranice, Frontex, vám přináší více peněz a lidí. Komise také navrhla vytvoření koordinátora přemístění na úrovni odborů, i když panuje neshoda v tom, který z nich Země musí vzít v úvahu počet žadatelů o azyl, které zastavují. The Švédská komisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johanssonová chválila plot jako taktiku ke zpomalení imigrace. Při nedávné návštěvě Litvy popsala zeď země jako „dobrý nápad“. I cKomisaři se z migrační krize v letech 2015–2016 poučili, že přijetí tolika žadatelů o azyl má politické náklady, říká Roderick Parks z German Council on Foreign Relations, berlínského think-tanku. Stavba zdi to nedělá.

Evropské země vybudovaly za posledních 30 let asi 1000 kilometrů (600 mil) hraničního plotu, většinu z toho od roku 2015. Dnes je více než polovina z toho Země mají na svých vnějších hranicích určité fyzické bariéry. Jak se souboj stává přirozenějším, bude podle Parkse pro výbor těžké odmítnout financování. Členské státy budou argumentovat, že fyzické bariéry jsou nyní součástí běžné ochrany hranic Sdílí odpovědnost za financování. A i kdyby bylo Nebudete platit, některé státy našly způsoby, jak postavit ploty, aniž by všechny náklady účtovaly daňovému poplatníkovi. Například Litva by sama za svou bariéru nezaplatila. Česká republika už zemi zavázala na urychlení prací 530 000 eur.

Tento článek se objevil v sekci Evropa tištěného vydání pod názvem „Elektronický přenos“

READ  Vedoucí země obhajuje změny v sociálních studiích, ale někteří členové pracovní skupiny zůstávají naštvaní

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.