Evropská unie a Člověk v tísni podporují více než 220 000 lidí v severní Sýrii – Syrské arabské republice

V Sýrii potřebuje 13,4 milionu lidí nějakou formu humanitární pomoci nebo ochrany – což je nárůst o více než 20 procent ve srovnání s touto dobou v loňském roce. Pokračující boje a cykly vysídlování způsobené desetiletou válkou nadále ovlivňují schopnost lidí uspokojovat jejich základní potřeby, jako je jídlo, přístřeší, voda a hygiena. Rekordně vysoké ceny a nedostatek možností stabilního příjmu v posledních letech jejich situaci ještě zhoršily.

Pracovat na zemi devět let a Partnerství s Evropskou unií po dobu osmi letČlověk v tísni se věnuje plnění potřeb nejzranitelnějších Syřanů. Od června 2019 pomohl nejnovější projekt financovaný EU 220 000 lidem prostřednictvím různých forem záchranné pomoci v severní Sýrii, což je téměř čtyřnásobek původního cíle.

“Prostřednictvím tohoto partnerství jsme zajistili, že více než dvě stě tisíc zranitelných osob, včetně vnitřně vysídlených rodin a hostitelských komunit, splnilo jejich základní potřeby přežití” * Generální ředitel PIN, Simon Bannek.Zmírněte a podpořte katastrofické účinky konfliktu, abyste se vyhnuli negativním strategiím zvládání, jako je dluh nebo dětská práce. “*

* „Jsme přesvědčeni, že podpora Evropské unie pro dlouhodobé humanitární partnery, jako je Člověk v tísni, významně ovlivňuje životy zranitelných Syřanů, kteří byli vážně zasaženi konflikty a vážnou hospodářskou krizí,“ uvedl komisař pro humanitární záležitosti ** pomoc a krizový management Janez Lenarchic. ** * „Po 10 letech není humanitární krize ani zdaleka řešením. Byla zhoršena regionální hospodářskou krizí a zvýšena COVID-19. Humanitární potřeby jsou vyšší než kdykoli předtím, a proto musíme i nadále poskytovat život zachraňující a udržitelná pomoc. “ *

Na základě pečlivého posouzení potřeb jsou zde uvedeny aktivity, které tento dvouletý projekt realizoval, a jejich dopad:

Hotovostní pomoc

Víceúčelová hotovostní asistence je velkorysý způsob poskytování pomoci, který lidem umožňuje mít agenturu pro své vlastní potřeby a svobodu nákupu zboží pro své rodiny.

Využilo to 77 055 jednotlivců Víceúčelové peněžní granty– Buď jedno kolo po 130 $ nebo tři kola po 100 $ v závislosti na závažnosti odhadovaných potřeb.

READ  Český diplomat oceňuje reakci Turecka na epidemii

zima

Ať už je to v táboře pro vysídleného (vnitřně) nebo částečně zničeného domu, během zimy může být těžká zima. Zimní hotovostní granty umožňují rodinám nakupovat zásoby tepla, vhodné oblečení nebo cokoli jiného, ​​co je potřeba k tomu, aby vštípily pohodlí a vytrvalost během drsné sezóny.

• Jednu platbu obdrželo 21 333 osob zima 155 $ grant

Poukazy na jídlo

Jako měsíční brožury nebo dobíjecí elektronické karty dostávali příjemci pevnou částku upravenou o inflaci, která měla pokrýt hlavní výživové potřeby jejich rodin. Většina lidí nakupuje většinu absolutního základu, jako jsou obiloviny, olej na vaření a cukr. Čerstvá zelenina a zejména maso jsou pro většinu rodin stále příliš drahé na to, aby si je mohli pravidelně kupovat.

• 122 999 jednotlivců využilo stravovací poukázky. Většina rodin dostává osm kol, zatímco nejzranitelnější mohou dostávat poukázky na jídlo až na 16 měsíců.

Zemědělství

Pro podporu udržitelného zajišťování potravin je v některých regionech životaschopnou volbou podpora malých a středních domácích zahrad. Hlavy domácností dostaly poukaz na nákup semen nebo jiného druhu drobného vybavení, které potřebovaly ke generování zdroje potravy nebo dokonce malého příjmu.

• 2 226 rodin (1 339 vedených ženami) dostalo zemědělské poukázky na jejich podporu Kuchyňské zahrady A podpora udržitelné potravinové bezpečnosti.

Hygienické sady

V táborech pro vysídlené osoby není vždy k dispozici přístup k čisté vodě ani nejsou k dispozici adekvátní nástroje k zajištění čisté a zdravé životnosti. Hygienické soupravy obsahují řadu běžných předmětů pro domácnost, jako je mýdlo, zubní pasty, čisticí prostředky a dámské výrobky.

Distribuci hygienických souprav využilo 76 794 osob

Ochrana dětí + psychosociální podpora

Prostory vhodné pro děti (CFS) v táborech IDP jsou zásadní pro ochranu a podporu dětí všech věkových skupin. Tyto prostory umožňují dětem bezpečně si hrát a rozvíjet se svými vrstevníky a zároveň dohánět ztracené vzdělání prostřednictvím neformálního základního vzdělávání. To byla podpora Adaptéry pro online doručení Během uzavření tábora / školy z omezení COVID-19.

• 1 370 dětí navštěvovalo dva prostory vhodné pro děti v táborech IDP, které byly financovány z prostředků EU a těží ze strukturovaných psychosociálních podpůrných služeb a bezpečného prostoru pro hraní a rozvoj.

READ  Řecko a 6 dalších zemí zavádí systém certifikace očkování Evropské unie Majitel

• 1 900 dětí obdrželo vygenerovaný PIN Kniha postav Jako další nástroj pro změnu PSS a chování

Doporučení na ochranu + poskytnutí zvláštní pomoci

Jedna humanitární organizace nemůže dělat všechno. Člověk v tísni spolupracuje s ostatními aktéry v terénu mnoha způsoby, včetně doporučení, když se setkáme se zranitelnou osobou nebo rodinou a nejsme schopni poskytnout konkrétní pomoc, kterou potřebují. Když se jiná organizace setká s rodinou, nemůže pomoci, například těm, kteří žijí v extrémní chudobě, svobodným ženám, které vedou jejich domácnost, nebo někomu se zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním, mohou získat nárok na hotovostní pomoc PIN.

• 216 osob bylo odkázáno na PIN od externí ochranné agentury a dostalo se jim hotovostní pomoci financované Evropskou unií

I přes vleklou nouzovou situaci existuje v Sýrii v některých oblastech mnoho cenných investic do programů včasného oživení, jako např Podpora zemědělství. Mezi lednem 2020 a lednem 2021 se počet rodin v Sýrii, které uvádějí, že jejich současný příjem není dostatečný k uspokojení jejich potřeb, zvýšil ze 61 procent na 83 procent.

„Nedostatek pracovních příležitostí je po potravinové podpoře trvale považován za druhý nejnaléhavější problém v komunitách,“ říká Joseph Perini, ředitel programu PIN pro Sýrii. „Pomoc při rehabilitaci místních tržních ekonomik je zásadní pro budování odolnosti v komunitách zasažených konflikty, stejně jako pro postupování zranitelných rodin směrem k udržitelnému živobytí a odklonu od spoléhání se na nouzovou podporu. ** Udržitelnost a odolnost jsou cíle v oblasti humanitární pomoci i v budoucnosti Doufáme, že se zaměříme na to, abychom lidem poskytli dovednosti a nástroje, které potřebují k vytvoření stabilnějšího a důstojnějšího života pro sebe.

Velké poděkování a uznání Evropské unii za toto partnerství při uskutečňování tohoto projektu. Jen za poslední dva roky přispěla Evropská unie 9,3 milionu eur do společného podniku s Člověkem v tísni na podporu nejzranitelnějších Syřanů. Tím se celková výše podpory EU – lidé, kteří potřebují pomoc Sýrii, od roku 2013 zvýší na 33,8 milionu eur.

READ  Vzrušující 2: inovativní vzdělávací síť pro vzdělávání profesionálních výzkumných pracovníků na počátku dvojrozměrného výzkumu

Pro více informací prosím kontaktujte:

V České republice: Tomás Kucian, regionální ředitel Člověka v tísni pro Střední východ

+420777787970, [email protected]

Na Středním východě: Joseph Perini, Country Director for Člověk v tísni v Sýrii

+964 (0) 751-741-0120, [email protected]

Autor: Megan Giovanetti, Člověk v tísni

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *