Evropská investiční banka investuje do českých infrastrukturních projektů 191 milionů eur

Podle tiskové zprávy vydané Evropská investiční bankaČMZRB je financována jak z národních zdrojů, tak z fondů Evropské unie. Jako takový ve spolupráci se skupinou Evropské investiční banky přispívá k hospodářskému a sociálnímu rozvoji země a jejích regionů.

Je známým faktem, že uplynulý rok způsobil obrovské škody různým průmyslovým odvětvím a ekonomice. Nyní se očekává, že část 191 milionů EUR půjček pomůže české ekonomice zotavit se z negativního dopadu pandemie.

Kromě toho budou poskytnuty finanční prostředky na renovaci, modernizaci, výměnu a reorganizaci městské infrastruktury v celé zemi.

To bude zahrnovat modernizaci společenských, kulturních a administrativních budov.

Kromě toho se zlepší také environmentální a energetická účinnost veřejných budov. Nakonec se projekty více zaměří na zlepšení dopravní a zdravotnické infrastruktury. Tímto způsobem se Evropská investiční banka snaží zlepšit kvalitu života občanů země a jejích regionů.

Předseda představenstva a generální ředitel ČMZRB Jiří Jirásek komentoval půjčku za 191 milionů eur: „Současná obtížná doba nám ukazuje rostoucí význam stabilní a dlouhodobé podpory českým regionům a městským oblastem po celé zemi.“

„Nově podepsaná půjčka EIB je vynikajícím příkladem společného úsilí zaměřeného na specifické regionální potřeby, které se efektivně transformuje do konkrétních akcí. Jsem rád, že mám příležitost pomoci překlenout mezery v infrastruktuře, spolu s naším dlouhodobým a známým partnerem,“ Investment Bank Group European, “ On přidává.

READ  Evropská unie vyplácí celkové finanční pomoci Jordánsku 250 milionů eur

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *