Evropa zpřísňuje pravidla zákazu očkování, protože čtvrtá vlna onemocnění Covid se zvětšuje

Někteří evropští lídři však nové rakouské opatření považovali za krok příliš daleko.

Britský premiér Boris Johnson, který v posledních týdnech trpěl řadou nových případů, nadále odmítá maskování zdravotních povolení a povolení.

„Naši přátelé na kontinentu byli nuceni reagovat různými stupni nových omezení, od úplných zákazů přes zákazy uvalené na neočkované, po omezení pracovní doby a omezení společenských setkání,“ řekl Johnson v pondělí, ale zdvojnásobil se. o očkování s tím, že přeočkování budou nabízeny osobám ve věku 40 a více let a druhé dávky jsou k dispozici osobám ve věku 16 až 17 let, kterým je dosud bylo povoleno. Řekl, že se obává „bouřkových mračen stahujících se nad kontinentem“.

To platí zejména pro východní Evropu, kde se zdá, že jizvy zanechané desetiletími dezinformací za komunismu vedly k rozšířenému skepticismu ohledně lékařských znalostí. Rumunsko, které má Druhá nejnižší proočkovanost v Evropě Nedávno jsem se zmínil Nejvyšší úmrtnost na hlavu na světě z Covid-19. V Bulharsku byly zaplaveny nemocnice.

Minulý měsíc malá pobaltská země Lotyšsko, kde roste odpor proti očkování, zejména mezi etnickými Rusy, reagovala na vypuknutí epidemie úplným blokováním. Rusko a Ukrajina, které mají proočkovanost nižší než 50 procent, rovněž zavedly rozsáhlá omezení.

Infekce propukla přes hranice v západní Evropě.

V Německu, které zaznamenalo ohromující nárůst počtu případů v důsledku a Pomalé uvolňování posilovacích vakcín, úředníci doufali, že zpoplatnění lidí, aby podstoupili testy výtěru, je motivuje k tomu, aby se nechali očkovat. Znovu se však pokusí virus bedlivě sledovat tím, že zpřístupní bezplatné testy na koronavirus všem dospělým v zemi. Vláda navrhla, že tyto testy mohou být vyžadovány pro vstup na určené akce a místa, a to i pro očkovače.

READ  jaderné odzbrojení Ukrajiny

O víkendu se tři strany, které se připojily k vytvoření příští německé vládnoucí koalice, dohodly na zavedení přísnějších pravidel proti neočkovaným lidem, včetně požadavku na negativní test na koronavirus před cestou autobusem nebo vlakem, protože míra infekce dosahuje vysokých úrovní. Novinka.

Některé německé státy zavádějí přísnější nařízení o maskách a vyžadují spíše očkování než negativní vstupní testy.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *