Evropa – české a slovenské podniky služeb skupiny G pracují

12. února 2021

G Group, italská náborová společnost, získá české a slovenské společnosti od polských zaměstnanců a pracovních služeb poskytovatele RPO. G Group drží většinový podíl v pracovní službě.

Transakcí chce skupina G posílit svou pozici na trhu ve střední a východní Evropě. 10. února 2021 transakční dozorčí rada transakci schválila.

Správní rada pracovní služby zvažuje prodej jednotek do České republiky a na Slovensko ve fázi výběru strategických možností počátkem roku 2019, což by vedlo k nedostatku odpovídající spolupráce, protože tyto zahraniční společnosti fungují samostatně. Přijatá strategie je zaměřit se více na zlepšení operací v Polsku a získání dalších finančních prostředků na snížení dluhu.

Akvizice společností společností G Group bude strategickým doplňkem jejích současných aktivit v České republice a na Slovensku, kde od roku 2018 poskytuje odborné a odborné náborové služby pod značkou Krapton. Akvizice rozšíří rozsah služeb společnosti, včetně dočasného a trvalého zaměstnání a outsourcingu, a posílí její pozici v náboru vedoucích pracovníků a školení a poradenství v oblasti lidských zdrojů. Tato služba bude sloužit stávajícím zákazníkům služby pod značkou G Group Temp & Firm jako dříve.

„Pro skupinu G je to důležitý krok.“ Prostřednictvím tohoto procesu budeme silní na obou těchto trzích, což je pro nás velmi strategické a věřím, že díky tomu dokážeme posílit a posílit náš podíl na trhu, “uvedl generální ředitel společnosti G Group Stefano Cole-Lance.

V prosinci 2020 maďarská komise pro hospodářskou soutěž oznámila, že zahájí vyšetřování akvizice v souvislosti s loňským získáním služby. Podle oficiálního prohlášení, když skupina GI získala na základě investiční dohody kontrolu nad svým polským konkurentem, zahájila vyšetřování obvinění orgánu, že současně získala kontrolu nad svou maďarskou dceřinou společností Brohumin, což by mohlo mít dopad na maďarskou trhu, uvedla komise.

READ  Ukrajina a Česká republika musí na digitalizaci spolupracovat

Mezitím byl v nedávném rozhodnutí varšavského soudu počet odevzdaných hlasů revidován v důsledku podílů pracovních služeb v držení G International. G International nyní představuje 41,22% z 27,03 milionu akcií v oběhu, oproti předchozím 50,71%.

Skupina G uvedla, že jednání soudu byla „zcela neopodstatněná“ a byla „připravena přijmout adekvátní opatření na ochranu svých zájmů a zájmů služby a dalších menšinových zúčastněných stran“.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *