Euro Manganese Inc získává podporu EU pro rozvoj projektu manganu

Podpora ze strany EIT InnoEnergy je vyjádřením důvěry ve společnost a potvrzuje potenciál českého projektu poskytnout významný zdroj k podpoře evropského záměru pro čistší a zelenější budoucnost.

() () (OTCMKTS: EROMF) (FRA: E06) zajistila podporu znalostní a inovační organizace EIT InnoEnergy podporované EU, aby urychlila integraci projektu Chvaletice Manganese v České republice do dodavatelského řetězce baterií v Evropě.

Společnost EMN a její stoprocentní dceřiná společnost v České republice, Mangan Chvaletice sro, podepsaly smlouvu o podpoře projektů a dohodu o službách s přidanou hodnotou k zajištění podpory pro EIT InnoEnergy, který je podporován Evropským inovačním a technologickým institutem.

Projekt Chvaletice, jediný hlavní dodavatel manganu v Evropské unii (EU), je navržen k výrobě vysoce čistých manganových produktů přepracováním hlušiny bohaté na mangan z vyřazeného důlního areálu v České republice.

EIT InnoEnergy je předním průmyslovým trendem Evropské aliance baterií, iniciativy zahájené Evropskou komisí v říjnu 2017 s cílem vybudovat silný a konkurenceschopný průmysl baterií v Evropě.

Zajištění kupních a finančních dohod

Služby EIT InnoEnergy se zaměří na zajištění kupních smluv se spotřebiteli na vysoce čisté manganové výrobky a na podporu strategického financování.

Kromě toho EIT InnoEnergy také souhlasil, že pomůže společnosti Euro Manganese získat financování až 362 milionů EUR na komerční rozvoj projektu Chvaletice Manganese.

Potenciální zdroje financování zahrnují grantové programy na evropské a regionální úrovni a také evropské projektové financování a banky hospodářského rozvoje.

Finanční podpora projektu Chvaletice Manganese bude poskytována prostřednictvím obchodní investiční platformy vytvořené Evropskou aliancí baterií.

EIT InnoEnergy Services je nevýhradní a bude spolupracovat s finančními poradci a dalšími z Euro Manganese.

Velké hlasování o důvěře

Generální ředitel Euro Manganese Marco Romero říká, že manganský projekt Chvaletice poskytuje Evropě jedinou realistickou příležitost zajistit základní domácí produkci rychle rostoucí základní suroviny pro baterie, která je poháněna zejména výrobou baterií pro elektrická vozidla.

READ  Aktualizace 1-CEE-Forint Markets Poté, co maďarská Cenbank ponechala úrokové sazby beze změny, což naznačuje rizika CPI

Říká, že podpora EIT InnoEnergy představuje pro společnost zásadní hlasování o důvěře a posiluje její přítomnost v Evropě. To podporuje cíl společnosti stát se v budoucnu významným dodavatelem manganu pro soběstačnou „čistší a zelenější“ Evropu.

„Jsme vděční, že jsme mobilizovali podporu EIT InnoEnergy a těšíme se na spolupráci s nimi při realizaci našeho projektu.“

„Recyklací chvaletického odpadu naše česká dceřiná společnost Mangan Chvaletice poskytne Evropě vysoce čisté manganové výrobky, které splňují nebo překračují přísné ekologické normy Evropské unie a České republiky.“

Dlouhodobá dodávka vysoce čistého manganu

Diego Pavia, generální ředitel EIT InnoEnergy, uvedl, že je přesvědčen, že projekt Chvaletice Manganese je v dobré pozici, aby zajistil bezpečné a dlouhodobé dodávky vysoce čistého manganu pro evropský rychle rostoucí průmysl elektrických vozidel.

„Navrhovaný vývoj společnosti Euro Manganese je jediným velkým dodavatelem manganu v Evropské unii.

„Pro Evropu to představuje jedinečnou příležitost k zajištění určitého stupně soběstačnosti v manganu, základní surovině pro baterie.

„Projekt manganu Chvaletice má potenciál dodávat až 50% předpokládané evropské poptávky po vysoce čistém manganu do roku 2025 a přibližně 28% předpokládaných požadavků pro rok 2030.“

Pavia rovněž naznačila, že projekt přinese významné přínosy pro životní prostředí.

„Naše společnost přechází na elektrickou mobilitu jako součást ekologického přechodu v Evropě a tento projekt ztělesňuje ideály udržitelné cirkulační ekonomiky.

„Nízkouhlíková stopa tohoto 25letého projektu podporuje evropské cíle v oblasti snižování skleníkových plynů.

„Přepracováním těžebního odpadu v Evropě se očekává, že projekt bude mít mnohem menší ekologickou stopu než jiné současné zdroje manganu používaného v bateriích, které se obvykle těží a přepravují z Afriky, zpracovávají v Číně a poté se dopravují do Evropy.“

Pomoc s DFS a dodávkou z výroby

Za účelem urychlení projektu a přínosů, které přinese Evropě, EIT InnoEnergy původně investuje 250 000 EUR, aby pomohla financovat probíhající práce v České republice na závěrečné studii proveditelnosti pro Chvaletice a uvedení do provozu pilotního závodu, který je v současné době zaměřen na k dokončení na konci roku 2021.

READ  Zákon o ekonomické analýze digitálních trhů

Pilotní závod si klade za cíl vyrábět velké vzorky vysoce čistého manganu pro kvalifikaci dodavatelského řetězce potenciálními zákazníky, včetně evropských výrobců elektrických vozidel a výrobců baterií.

Dohody jsou součástí rostoucího trendu

V posledních letech uzavřela společnost EIT InnoEnergy dohody o podpoře s dalšími společnostmi, které mají potenciál významně přispět k rozvoji bateriového průmyslu a bateriových surovin v Evropě, včetně švédského inovativního výrobce baterií Northvolt, Verkor, Ltd () (OTCMKTS : VULNF) (FRA: 6KO), () () a European Metals Holdings Ltd (LON: EMH) (ASX: EMH) (OTCMKTS: EMHLF).

Podpora EIT InnoEnergy se vztahuje i na španělské konsorcium BattChain, které usiluje o grant a půjčku ve výši 1,2 miliardy EUR od fondu na obnovu koronavirů Evropské unie v hodnotě 750 miliard EUR. Společnost Infinity Lithium požádala o zajištění více než 300 milionů eur z aplikace BattChain na podporu projektu San José Lithium.

Dochází k tomu, jak se zrychluje podpora EU pro rozvoj evropského dodavatelského řetězce pro elektrická vozidla a baterie.

Evropský hodnotový řetězec baterií získal velkou podporu 26. ledna 2021, kdy Evropská unie schválila evropský projekt výzkumu a inovací v hodnotě 2,9 miliardy EUR.

Jedná se o druhý významný projekt společného evropského zájmu (IPCEI) pro toto odvětví – celoevropský program pomoci známý jako Battery Innovation Project, jehož příjemci jsou mimo jiné společnosti BASF, UMICORE a Tesla.

Nové financování navazuje na dřívější IPCEI odvětví baterií, protože v roce 2019 byl oznámen balíček vládní podpory ve výši 3,2 miliardy EUR.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.