EURO 2024 – Portugalsko 2-1 Česká republika: Francisco Conceicao, pozdní vítěz Cristiana Ronalda | fotbalové zprávy

EURO 2024 – Portugalsko 2-1 Česká republika: Francisco Conceicao, pozdní vítěz Cristiana Ronalda |  fotbalové zprávy

Euro 2024 hlásí vítězství Portugalska 2:1 nad Českou republikou s vítězem v přestávce Francisca Conceicaa; Český vlastní gól předtím zrušil úchvatný otvírák Lukase Provoda; Cristiano Ronaldo promarnil mnoho šancí

Podle Nick Wright, komentář a analýza @nicholasbright

16:41, Spojené království, středa 19. června 2024

Gól Francisca Conceicaa v 92. minutě zajistil Portugalsku úspěšný start na Euro 2024, když tým Roberta Martineze porazil ve skupině F Českou republiku 2:1.

Když hodiny na stadionu v Lipsku ubíhaly, mladík z Porta Conceicao, který se poprvé představil v dresu Portugalska, vypálil z bezprostřední blízkosti domů poté, co Česká republika nedokázala uklidit nízký centr od náhradníka Pedra Neta.

Na začátku druhého poločasu se Portugalsku nepodařilo využít řadu šancí, když český záložník Lukas Provot udeřil z hranice vápna, z nichž mnohé připadly promarněnému Cristianu Ronaldovi, který se zapsal do historie tím, že se stal prvním hráčem, který se objevil ve své hře. šestý evropský tým. Mistrovství ve věku 39 let.

Obraz:
Portugalec Cristiano Ronaldo bojuje o míč s Čechem Tomášem Holzem.

Portugalsko vyrovnalo po úvodním Provodově šoku, když brankář České republiky Jindřich Staněk odvrátil hlavičku Nuno Mendese do nohou obránce Robina Hranáka.

Toto je limitovaná verze příběhu, takže tento obsah bohužel není k dispozici.

Otevřete plnou verzi

Češi vypadali, že v jednu chvíli vydrží, když hlavička Diogo Jota v 87. minutě byla po kontrole VAR vyloučena pro ofsajd poté, co Ronaldovo úsilí opět odvrátilo od tyče.

Ale když zbývaly dvě minuty odstávky, Neto a Conceicao se spojili pro těsné vítězství, čímž potvrdili Portugalsko, mistryně Evropy z roku 2016, a porazili Gruzii 3 s Tureckem jako jednoho z favoritů na vítězství v letošním turnaji. -1 v předchozím zápase ve skupině F.

READ  Slovensko v úvodním zápase porazilo Česko

Analýza: Ronaldo v historickém dni popřel

Další kus historie v mimořádné kariéře Ronalda, prvního hráče, který hrál na svém šestém evropském šampionátu. Nemá cíl označit tuto událost.

Občas, zvláště během prvního poločasu, vypadal letargicky, nedokázal příliš často centrovat do vápna a v poslední třetině se trápil i přes dominanci Portugalska.

Obraz:
Ronaldo slaví po závěrečném hvizdu

Devětatřicetiletý hráč však měl větší šance, když překonal šanci jeden na jednoho z přihrávky Bruna Fernandese a poté se v přestávce v prvním poločase podíval přes centr. Předtím měl slušnou šanci projít kolem tyče.

Ronaldo exceloval v kvalifikaci, vstřelil v kariéře 10 gólů za tým Roberta Martineze, ale zdá se, že může potřebovat nějaký čas, aby se na tomto turnaji dostal do plného tempa, pryč od přísných podmínek evropského fotbalu v Saúdské Arábii.

Málem se postaral o vítězný moment, když jeho hlavičku po návratu z tyče usměrnil do sítě Diogo Jota, ale ofsajd proti němu byl ponechán nové generaci Portugalska, přičemž hrdinou byl při této příležitosti Conceicao.

Hvězdné obsazení: Vidinha je strhující

Základní sestava Portugalska zvedla obočí, Joao Balhinha, jejich obvyklý záložník, na lavičce a Vidinha, útočněji laděný hráč, požádal o doplnění.

Obraz:
Vidinha byl vylosován proti Česku

Záložník Paris Saint-Germain zvládal své defenzivní povinnosti dobře, jeho kolegové záložníci Bernardo Silva a Bruno Fernandes hráli efektivně jako útočníci ve chvílích, kdy Česká republika dokázala prorazit.

Také skvěle využil míč, dokončil 86 z 91 přihrávek, o které se pokusil, vytvořil úhledný centr, který vedl k vyrovnání Portugalska, a celkově upoutal pozornost.

READ  Netanjahu se setkal s maďarskými a českými vůdci, aby diskutovali o spolupráci vakcín

Hašek inspirovaný ‚geniálním‘ Ronaldem

Šéf České republiky Ivan Hašek Řekl: „Musím přiznat, že je velká škoda, že jsme nedokončili naši práci. Bylo to blízko. Velmi jsme to Portugalsku, jednomu z nejlepších týmů na světě, zkomplikovali.“

„Všichni jsme zklamaní, že jsme inkasovali prodloužení. Musíme to hodně rychle hodit za hlavu, protože nás čeká důležitý zápas za čtyři dny. Musíme se zlepšit.“

„Je opravdu neuvěřitelné, jak nebezpečným hráčem je Cristiano Ronaldo ve svém věku v každém zápase. Znovu ukázal svou genialitu, umí riskovat.“

„Klobouk dolů před ním; je to jeden z největších hráčů v historii fotbalu. Opravdu úžasný člověk.“

Statistika: Příběh zápasu