Euro 2024: Gruzie remizuje s Českem 1:1

Hamburk, Německo –

Gruzie získala svůj vůbec první bod na velkém turnaji sobotní remízou 1:1 s Českou republikou na mistrovství Evropy 2024. Bylo to těsné vítězství.

Záložník Saba Lubjanidze z posledního výkopu zápasu vystřelil nad tyč, protože slibný protiútok Gruzie tři na jednoho vyšel naprázdno.

Lobzjanidze – který hraje za Atlantu United v americkém státě Georgia – po závěrečném hvizdu vypadal, že brečí, a trenér Willy Sagnol se ho snažil utěšit.

Dříve byly v centru pozornosti videorecenze.

Česká republika ovládla první poločas a první branku slavila ve 23. minutě, kdy Adam Hložek po dlouhém vhazování zasunul míč ke vzdálenější tyči.

Televizní záznamy ale ukázaly, že Hložkova střela se odrazila od brankáře Giorgia Mamardashviliho a dopadla do tváře a paže českého útočníka.

Situace se ale otočila, když krátce před koncem prvního poločasu vypálil přímo na brankáře gruzínský obránce Guram Kashia. Fanoušci Gruzie lamentovali nad promarněnou příležitostí, ale slavili, když videorecenze ukázala, že po dvou sekundách zbývaly míčky z ruky českého obránce Rubena Hranáče.

Poté se Gruzie, jediný tým, který se poprvé zúčastní finále Eura 2024, dostala do vedení z pokutového kopu, který zahrál George Mikotadze po přihrávce českého obránce Rubena Hranka.

Český tým se vrátil do atmosféry zápasu, když se hlavička odrazila od tyče a Patrik Schick vstřelil svůj šestý gól hrudníkem na evropském šampionátu a zařadil se tak na šesté místo žebříčku historických střelců.

Čech krátce poté odešel ze hřiště a omrzl si nohu, což by mohlo být pro Českou republiku velkým problémem vzhledem k důležitosti útočníka Bayeru Leverkusen pro tým a jeho dlouhé historii předchozích zranění.

Systém VAR později do zápasu nezasáhl, když český tým žádal o to, aby jeho hráči byli v pokutovém území postrčeni gruzínskými obránci, možná proto, že oba časy byly relativně malé.

READ  Frank Ndry, první olympionik Pobřeží slonoviny, soutěží proti přesile

Tyto remízy znamenají, že oba týmy budou pravděpodobně muset vyhrát poslední zápasy skupinové fáze, aby se kvalifikovaly do vyřazovací fáze.

Türkiye a Portugalsko spolu hrají ve skupině F a budou spolu hrát později v sobotu.

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."