EU a Ghana podepisují 203 milionů EUR na společné plánování na období 2021–2027

EU a Ghana podepisují 203 milionů EUR na společné plánování na období 2021–2027

Vláda Ghany a Evropská unie podepsaly finanční dohodu pro víceletý orientační program na období 2021–27.

Tento nový program spadá pod nový finanční nástroj EU pro globální Evropu a poskytne 203 milionů EUR na období 2021–24 na podporu růstu zelených pracovních míst; Inteligentní a udržitelná města, dobrá správa věcí veřejných a bezpečnost.

Evropská komisařka pro mezinárodní partnerství Jutta Orbellinen v rozhovoru pro média po podpisu dohody uvedla, že tyto priority byly identifikovány společně s partnery Team Europe a po úzké konzultaci s ghanskými úřady, občanskou společností a dalšími relevantními zúčastněnými stranami.

„Jedná se o strategického partnera EU v západní Africe jako ekonomickou sílu a kotvu stability v regionu. EU vidí hmatatelné příležitosti k prohloubení našeho partnerství společnou prací na zelené a digitální transformaci Ghany, bezpečnostní situaci a multilaterální úrovni prosazováním našich sdílených hodnot“.

Ministr financí Ken Ofori Atta zdůraznil rozumné využívání zdrojů pro udržitelný růst ghanské ekonomiky.

Měli jsme těžké časy s ekonomikou kvůli COVID-19 a naposledy rusko-ukrajinské válce. S potěšením proto konstatujeme, že naše fiskální opatření zůstávají dostatečně stabilní na oživení – což je pro EU povzbuzení, aby vyjádřila tak ambiciózní investice.

Víceletý mentorský program má podobu Ghanského společného programování 2021–2027. Tento byl vyvinut s partnery Team Europe, kterými jsou Česká republika, Dánsko, Francie, Německo, Maďarsko, Nizozemsko, Španělsko, Švýcarsko a Evropská investiční banka.

Dokument byl připraven v úzké konzultaci s ghanskými orgány, organizacemi občanské společnosti včetně organizací žen a mládeže, místními orgány, zástupci soukromého sektoru, OSN a dalšími partnery.

READ  První lokomotiva vybavená ETCS schválená pro provoz v České republice

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *