Estonci pomáhají klubům ve skupinové fázi konferencí a Evropské ligy | Sportovní

Estonský reprezentační křídelník Vlasi Sinjavski vstřelil jediný gól při výhře 1:0 pro český klub Slovensko, když porazil AIK Švédsko celkem 4:0 a postoupil do skupinové fáze letošního ročníku Konferenční ligy UEFA.

Sengavský, který za Slovensko přišel v květnu z české Karviné, vstřelil vítězný gól v 76. minutě poté, co nastoupil jako střídající hráč ve druhém poločase, když proměnil centr zleva přes Jana Kalabského.

Slovensko se kvalifikovalo do konferenční ligy poté, co v minulé sezóně porazilo ve finále Českého poháru 3:1 nad gigantem Spartu Praha, a vítězství také dalo klubu historicky první velký titul.

Vítězný gól Sinjavského za Slovácko můžete sledovat na Soccernet.ee tady.

Sengavskiho v příštím kole doplní estonský kolega Jonas Tam, který hraje za rumunskou stranu FSB (dříve Steaua Bukurešť).

V dramatickém závěru druhého kola zápasu třetího předkola s norským Vikingem Stavanger vyhrál FSB v noci 3:1, když zvítězil z pokutového kopu v 94. minutě od Rista Radonoviče. Radonovičův přímý zásah po smrti také zvrátil nerozhodný výsledek na rumunské straně, zvýšil na 4:3 a vyřadil Stavanger ze soutěže.

V Evropské lize, druhé lize UEFA, pomohl Estonec Karol Mets švýcarskému FC Curych potvrdit své místo ve skupinové fázi výhrou 1:0 se skotským klubem Hearts.

Curych vyhrál ten večer od záložníka Fabiana Rohnera po 80 minutách a zajistil švýcarskému šampionovi celkovou výhru 3:1.

Záložník Mets byl zapleten do hlavního incidentu zápasu, kdy obránce Hearts Jorge Grant dostal v 56. minutě druhou žlutou kartu za údajné potápění po výzvě od Estonce.

Na jiném místě Evropské ligy remizoval estonský záložník Nikita Baranov FC Bionic Jerevan venku 0:0 s moldavským Sherifem Tiraspolem, poté prohrál 3:2 na penalty s týmem, který v minulé sezóně porazil Real Madrid v Lize mistrů.

READ  Sania Mirza se naposledy stěhuje od manžela mých žen

Los skupinové fáze letošní Ligy mistrů UEFA se uskuteční v pátek 26. srpna ve 14:00 estonského času, poté bude v 15:30 následovat los skupinové fáze Ligy mistrů UEFA.

Sledujte novinky ERR na Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít aktualizaci!

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.