Ester Ledeka: Češky obhajují paralelní olympijský titul ve slalomu žen

Šestadvacetiletá hráčka si v úterý v Pekingu udržela titul v obřím paralelním slalomu a stala se teprve druhou Češkou, která na zimních olympijských hrách získala tři zlaté medaile.

Její první titul přišel před čtyřmi lety v Pchjongčchangu spolu se zlatou medailí v super-G v alpském lyžování a Ledeka si odvezla domů světový ohlas jako první žena v Zimní olympiáda Historie – a první sportovec po 90 letech, který vyhrál zlaté medaile ve dvou různých sportech na stejných hrách.

Spolu s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou je nyní nejvíce dekorovanou olympioničkou české historie.

Stříbro vybojovala po pádu v závěrečném kole Rakušanka Daniela Ulpingová, bronz brala Slovinka Gloria Kotniková a dokončila tak stupně vítězů.

„Byla to zábava, snažila jsem se být konzistentní a držet krok s tím, co jsem celý den dělala,“ řekla Lydeka.

„Odvedli jste dobrou práci, jsem na svůj tým velmi hrdý, takže jim patří velký dík, zvláště Justinovi [Reiter]můj americký trenér.

„Odvedli skvělou práci a jsem rád, že jsem mohl takto skončit.“

Pozornost se nyní zaměří na páteční Super-G a na to, zda Ledecká dokáže zopakovat svůj úžasný double výkon z Jižní Koreje před čtyřmi lety, kde šokovala rakouskou favoritku Annu Feith, když vyhrála bruslařskou disciplínu jen o 0,01 sekundy.

Lydica, přední závodnice, a Natalia Soboleva z Ruského olympijského výboru soutěží během kvalifikačního závodu žen v obřím paralelním slalomu.

Vůbec jsem neslavil

S konkurencí v ženském sjezdovém lyžování by mohla Ledecká příští týden odjet se třemi zlatými olympijskými medailemi, i když na propad na přední příčku si bude muset počkat na dnešní vítězství.

I přes Ulbingovo zakolísání chyběla Ledecká po dojezdu zvláštní oslava, Češka prozradila, že čeká další kolo.

„Byla jsem tak soustředěná až do konce, že jsem ani nevěděla, jestli musíme jít znovu nahoru, nebo ne,“ řekla Lydeka.

„Vůbec jsem to neslavil, pořád nejsem zdrcen. Jsem velmi šťastný, ale v hlavě jsem pořád trochu přehnaný.“

READ  České školy a obchody otevírají své dveře po dlouhém uzavření kvůli koronaviru
Ester Ledecká: snowboardistka, která ohromila svět bruslení

Ulbingová zapůsobila svým olympijským debutem, a přestože nedokončila závěrečný závod, 23letá hráčka nelitovala, že ve snaze vytlačit obhájkyni titulu přijala strategii vysokých sázek.

„Musel jsem riskovat všechno, abych se pokusil Esther porazit,“ řekl Ulping.

„To jsem udělal a byly tam chyby, ale jsem tak šťastný, že jsem skončil druhý. Jsem opravdu šťastný, je to skvělé. Nevím, co víc říct, jsem prostě šťastný.“

Ulbingová čeká na své skóre po čtvrtfinálovém kole.

Carl si konečně nárokuje zlato

Rakušan Ulbing krajan Benjamin Karl získal zlato po napínavém finálovém závodě v soutěži mužů a ukončil tak dlouhou honbu za olympijským titulem.

Šestatřicetiletý hráč získal stříbrnou medaili ve Vancouveru v roce 2010 a bronz o osm let později v Pchjongčchangu, ale ve finále v Pekingu porazil Slovince Tima Masnaka a ke svým pěti titulům mistra světa ve stejné disciplíně nakonec přidal olympijské zlato.

Karl si v Pekingu konečně splnil svůj sen o zlaté medaili.

„Nedokážu to popsat slovy, jsem prostě šťastný a ulevilo se mi,“ řekl ke své výhře Karl. „Užiju si to po zbytek dne.“

Victor Wilde z Ruského olympijského výboru získal bronz – svou třetí olympijskou medaili po dvou zlatech v Soči 2014.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.