Epidemiolog Larry Brilliant hovoří o vakcínách Delta

Známý epidemiolog řekl CNBC, že pandemie brzy neskončí-vzhledem k tomu, že proti Covid-19 bylo očkováno jen malé procento světové populace.

Doktor Larry Brilliant, epidemiolog, který byl součástí týmu WHO, který pomáhal vymýtit neštovice, řekl, že varianta delta je „pravděpodobně nejvíce nakažlivý virus všech dob“.

V posledních měsících se Spojené státy, Indie a Čína, jakož i další země v Evropě, Africe a Asii potýkají s Vysoce přenosná delta proměnná z viru.

Světová zdravotnická organizace vyhlásila Covid-19 globální pandemie Loni v březnu – poté, co se nemoc, která se poprvé objevila v Číně na konci roku 2019, rozšířila po celém světě.

Dobrou zprávou je, že vakcíny – zejména ty, které používají technologii messenger RNA a jedna dříve Johnson & Johnson Postavte se k variantě delta, řekl Brilliant CNBC.Squawk Box Asia“ v pátek.

Pokud neočkujeme všechny ve více než 200 zemích, stále budou existovat nové varianty.

Larry Brilliant

Svět epidemiologie

Očkováno je však pouze 15% světové populace a více než 100 zemí očkovalo méně než 5% své populace, poznamenal Brilliant.

„Myslím, že jsme blíže k začátku, než jsme teď.“ [of the pandemic]Není to proto, že by proměnná, na kterou se nyní díváme, vydržela tak dlouho, řekl Brilliant, zakladatel a generální ředitel Pandefense Advisory.

„Dokud neočkujeme všechny ve více než 200 zemích, stále budou existovat nové varianty,“ řekl a předpověděl, že z koronaviru se nakonec stane „virus navždy“ jako chřipka.

Možnost „prémiové alternativy“

Brilliant řekl, že jeho modely ohnisek Covid v San Francisku a New Yorku předpovídají „invertovanou epidemiologickou křivku ve tvaru písmene V“. Vysvětlil, že to znamená, že se infekce velmi rychle zvyšuje, ale také bude rychle ubývat.

Pokud se předpověď ukáže jako správná, vysvětlil Brilliant, pak se proměnná delta šíří tak rychle, že „v podstatě dojdou kandidátské prvky“.

Zdá se, že podobný vzorec je ve Velké Británii a Indii, kde se rozpětí delta-variabilní snížilo z posledních maxim.

Varuji ale lidi, že se jedná o variantu delta a nedochází nám řecké znaky, takže může přijít ještě další.

Larry Brilliant

Svět epidemiologie

Denně hlášené případy ve Velké Británii klesly – na základě sedmidenního klouzavého průměru – z maxima kolem 47 700 21. července na zhruba 26 000 ve čtvrtek, podle statistik sestavených online databází Náš svět v datech.

Data ukázala, že v Indii sedmidenní klouzavý průměr denně hlášených případů zůstává od konce června pod 50 000 – hluboko pod vrcholem více než 390 000 denně v květnu.

„Mohlo by to znamenat, že se jedná o šestiměsíční jev v zemi, nikoli o dvouletý. Ale upozorňuji lidi, že se jedná o variantu delta a nedochází nám řecká písmena, takže tam může být více pojď, “řekl.

Epidemiolog řekl, že je malá šance, že vznikne „super varianta“ a že vakcíny proti tomu nezabírají. Dodal, že přestože je tyto věci obtížné předvídat, jde o nenulovou pravděpodobnost, což znamená, že ji nelze vyloučit.

„Pokud by k tomu došlo, je to katastrofická událost a my musíme udělat vše pro to, abychom tomu zabránili,“ řekl Brilliant. „A to znamená, že se nechá očkovat každý – nejen ve vaší oblasti, nejen ve vaší rodině, nejen ve vaší zemi, ale po celém světě.“

posilovače očkování proti covid

Ale kromě posílení očkování v zemích s nízkou mírou očkování Brilliant uvedl, že jedna skupina lidí potřebuje posilovací dávku „okamžitě“ – ti 65 let a starší, kteří byli plně očkováni před více než šesti měsíci, ale mají slabý imunitní systém.

„Toto je kategorie lidí, u kterých jsme viděli, že při přenosu viru do jejich těl vytvářejí mnohočetné mutace,“ řekl epidemiolog.

„Řekl bych tedy, že tito lidé by měli dostat hned třetí dávku, posilovací dávku – stejně rychle, jako když přesunou vakcíny do zemí, které neměly moc příležitostí si je koupit nebo k nim mít přístup. Považuji tyto dva věci stejné. „

– Rich Mendes CNBC přispěl k této zprávě.

READ  Bethesda odhaluje opravu, aby Starfield vypadal lépe

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *