EMN) má nyní 30 milionů dolarů na instalaci, provoz a provoz svého demonstračního závodu

EuroManganese (ASX: EMN) Dnes oznámila soukromé umístění 30 milionů USD (29 milionů CAD) se silným zapojením společnosti.

Získané prostředky budou použity na další rozvoj projektu Chvaletice Manganese v České republice.

Konkrétně bude výtěžek použit na dokončení instalace a uvedení do provozu pilotního závodu EMN na vysoce čistý mangan.

EMN má nyní finanční prostředky na instalaci, provoz a provoz demonstračního zařízení a na dokončení závěrečné studie proveditelnosti a závěrečného posouzení vlivů na životní prostředí.

To vše se stane během příštích dvanácti měsíců.

Cílem nabídky je uzavřít na dvou diapozitivech. První tranše se uzavře na 25 milionů dolarů a očekává se, že bude uzavřena 30. března 2021 nebo kolem ní. Očekává se, že druhá tranše bude uzavřena na 5 milionů dolarů co nejdříve po obdržení souhlasu akcionářů.

Druhá tranše bude použita k představení dvou nových institucionálních investorů se silným pozitivním výhledem na projekty ESG a tržní příležitost pro vysoce čistý mangan v Evropě.

Minulý týden tato příležitost vzrostla ještě více po Energetickém dni ve Volkswagenu, kde automobilka uvedla, že gigant uvedl, že chce standardizovat jeden typ bateriového článku, a že se jedná o „objemový článek“. Bude obsahovat „vysoký obsah manganu“.

Volkswagen říká, že tato „objemová buňka“ bude tvořit většinu její výroby.

Svým východoevropským projektem v České republice může EMN splnit náročné požadavky společnosti Volkswagen na udržitelnost a budoucí potřeby domácích zdrojů.

Volkswagen rovněž oznámil, že pravděpodobně postaví svůj čtvrtý závod na výrobu elektrických vozidel v České republice.

Číst: Den energie zahajuje budoucnost automobilů Volkswagen v Evropské unii

EMN již jedná s několika potenciálními partnery projektu a klienty, které přitahují jedinečné vlastnosti manganského projektu Chvaletice.

Jistě, výjimečná ekologická stopa projektu Chvaletice Manganese by byla pro společnost jako VW lákavá. Tato stopa již měla požadovaný účinek při přitahování mnoha partnerů a klientů projektu ke stolu probíhajících diskusí.

READ  Tisíce nabíječek elektrických vozidel a střechy solárních panelů

Společnost EMN se zejména stane jediným významným výrobcem manganových výrobků na baterie v Evropě s potenciálem dodávat až 50% předpokládané evropské poptávky po těchto výrobcích do roku 2025 a 28% jejích předpokládaných požadavků na rok 2030.

Marco Romero, prezident a generální ředitel EMN, věří, že nedávná sbírková činnost pomůže EMN řídit tyto diskuse

„Jsme velmi rádi, že vidíme takový silný a kvalitní zájem investorů o tuto nabídku akcií,“ řekl Romero.

„Nyní máme finanční prostředky na instalaci, provoz a provoz našeho demo závodu a na dokončení závěrečné studie proveditelnosti a závěrečného posouzení dopadů na životní prostředí v příštích dvanácti měsících.

Toto financování nám umožní dokončit všechny stavební a technické práce nezbytné k přijetí konečného investičního rozhodnutí očekávaného v roce 2022.

„Poptávka po vysoce čistých manganových výrobcích stále roste a nedávný vývoj na trhu ještě více zlepšil naše vyhlídky. Koncern Volkswagen nedávno oznámil plány na použití vysokého procenta manganu v bateriích, které budou použity v největší části její elektrické energie.“ výroba vozidel v budoucnosti.

„Kromě toho má EMN podporu společnosti EIT InnoEnergy podporované Evropskou unií, jejímž cílem je pomoci nám urychlit projekt Chvaletice Manganese a zajistit strategické financování a smlouvy o nákupu zákazníků. Je zřejmé, že Euro Manganese je na správném místě na správný čas.“

Číst: EMN se připojuje k exkluzivnímu klubu: EIT InnoEnergy je ve hře

Stručně řečeno, EIT InnoEnergy podporovaný vládou EU investuje 250 000 eur (384 AUD) Pro rychlé sledování projektů EMN Pomáháme společnosti EMN zajistit až 362 milionů EUR na rozvoj jejich projektu.

EIT InnoEnergy je inovační motor pro udržitelnou energii v celé Evropské unii, včetně zrychlení inovací a marketingu v celém hodnotovém řetězci baterií.

Co říká na jejich investice a podporu pro EMN, řekl Diego Pavia, generální ředitel EIT InnoEnergy: „Navrhovaný vývoj Euro Manganese je jediným velkým a ekonomicky obnovitelným zdrojem na evropském kontinentu. Představuje pro Evropu jedinečnou příležitost k zajištění určitá míra soběstačnosti v manganu, který je základní surovinou pro baterie. “

READ  Čtyři zatčeni po největším německém záchytu heroinu

O projektu manganu Chvaletice

Projekt manganu Chvaletice zahrnuje přepracování velkých ložisek manganu nalezených v hlušině dolů z vyřazeného dolu nacházejícího se na strategickém místě v České republice.

Cílem společnosti EMN je stát se předním, konkurenceschopným a ekologicky kvalitním primárním výrobcem ultračistých manganových produktů v srdci Evropy, které slouží průmyslu lithium-iontových baterií a dalším technologicky vyspělým aplikacím.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *