Emma Radocano vypadne ve druhém kole na French Open 2022

Šampionka US Open opustila své vůbec první French Open.

Raducanu porazila svou soupeřku v prvním kole v dramatickém obratu, ale ve druhém kole nedokázala pokračovat ve vítězné sérii.

Účast V newsletteru „Svět sportu“

Devatenáctiletá hráčka se proslavila ve Wimbledonu v roce 2021, na turnaji se probojovala do osmifinále a později téhož roku vyhrála US Open.

Poté havarovala ve druhém kole Australian Open, ale doufá, že se dostane zpět do formy, když se bude letos v létě připravovat na Wimbledon.

S kým hrála Emma Radocano na French Open 2022?

V prvním kole se střetla s českou kvalifikantkou Lindou Noskovou (17). Nosková je podle žebříčku WTA na 184. místě a byla loňskou šampionkou dívčího Rolland Garros.

Poté, co vyhrála první set 7-6, Nosková prohrála další dva sety 7-5 6-1, když se Radočanovi povedl úžasný návrat do druhého kola.

Radokano se pak ve druhém kole střetl s Alexandrou Sasnovich, ale nedokázal Bělorusku znovu porazit.

Devatenáctiletá hráčka vyhrála první set 6-3, ale pak v dalších dvou setech prohrála 6-1 6-1 a spadla do druhého kola svého prvního ročníku na Roland Garros.

Je to letos podruhé, co se Radocano dostala do druhého kola grandslamu a doufá, že postoupí vpřed, až se koncem tohoto roku vrátí do Wimbledonu.

Kdy bude Emma Raducano hrát příště?

Momentálně není známo, který turnaj bude Raducanu hrát příště.

Na WTA Tour je však na výběr mezi Valenica Open (na antuce) nebo Libema Open, Nizozemsko a Rothesay Open, Nottingham (oba na trávě).

Tyto turnaje se konají mezi 6. červnem a 12. červnem.

Jak skončila příprava Emmy Radocano na French Open?

Raducanová se v posledních týdnech potýkala se zraněním zad a začátkem tohoto měsíce byla nucena odstoupit ze zápasu prvního kola na Italian Open proti Biance Andreescuové.

Šampionka US Open se také v dubnu rozešla s trenérem Turpinem Peltzem po pouhých pěti měsících spolupráce.

Rozhodnutí rozejít se s Němkou znamená, že Raducanu aktuálně hledá svého čtvrtého trenéra v loňském roce – neobvykle rychlý obrat i na pověstně drsné tenisové standardy.

Jak mohu sledovat French Open 2022?

Turnaj bude živě vysílán na Eurosportu, dostupném přes Sky, BT a Virgin nebo prostřednictvím Discover + Entertainment & Sport Pass.

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."