Emirátští úředníci, diplomaté a japonští expati vzdávají hold bývalému premiérovi Šinzó Abemu – News

Velvyslanectví Japonska v Abu Dhabi vyjadřuje soustrastVyslán: Středa 13. července 2022, 16:37

Naposledy aktualizováno: Středa 13. července 2022, 16:38

Vysoce postavení emirátští úředníci, diplomaté a japonští emirátští krajané ve Spojených arabských emirátech vzdali úctu během kondolenční ceremonie ve Windsai zesnulému japonskému premiérovi Šinzóovi Abemu, který byl zavražděn minulý týden.

Velké množství lidí se sešlo na japonské ambasádě v Abu Dhabi, kde se podepsali do kondolenční knihy.

Abe, 67, byl zastřelen v pátek 8. července, když mluvil na své předvolební akci v jihojaponském městě Nara.

Soukromý pohřeb zesnulého premiéra se konal v chrámu Zojoji, než bylo jeho tělo v úterý převezeno do pohřební síně v Tokiu ke kremaci.

Celý svět byl zdrcen smrtí bývalého premiéra země. „Je to velká ztráta pro Japonsko a celý svět,“ řekla Isumata Akio, japonská velvyslankyně v SAE. Gulf Times.

Některé z Abeových úspěchů zahrnují oživení ekonomiky země, zvýšení světové důvěry v zemi, transformaci obranné strategie a posílení a udržení strategických vztahů s globálními lídry v úspěšném úsilí o diplomacii.

Během svého druhého funkčního období navštívil Abe SAE dvakrát, v letech 2018 a 2020.

„Abe navázal velmi silný vztah mezi Japonskem a Spojenými arabskými emiráty. Během své nedávné návštěvy v zemi zahájil iniciativu komplexního strategického partnerství (CSPI) s tím, že tato iniciativa pokrývá aspekty politické, ekonomické, energetické, kulturní a obranné spolupráce. .

Velvyslanec poznamenal, že japonská vláda a vláda Spojených arabských emirátů v současné době pracují na podrobném plánu implementace CSPI.

„Japonsko letos slaví 50 let diplomatických vztahů se Spojenými arabskými emiráty a my jsme začali pokládat diplomatické základy na dalších pět let k posílení bilaterálních vztahů včetně výměn na vysoké úrovni, obchodní spolupráce a mezilidských výměn,“ řekl Akio. .

READ  2022 Předpovědi olympijských hokejistů: Rusko

Koji Yuno, zástupce a generální ředitel Abu Dhabi Petroleum Company Limited (ADOC), který je zároveň hlavou japonské komunity v hlavním městě, navštívil velvyslanectví, aby vyjádřil soustrast.

Myslím si, že Japonsko je velmi mírumilovná země. „Byli jsme však šokováni, když jsme viděli, jak se bývalému premiérovi přihodil tak strašný incident,“ řekl s tím, že Abe, který pochází ze svého rodného města Japonska, má velký zájem o propagaci vzdělávání a kultury.

„Abeho myšlenkou a snahou bylo představit první a jedinou japonskou školu v Abu Dhabi během roku 2006. Škola vzdělává japonské a emirátské děti,“ řekl Euno.

Poznamenal, že bývalý premiér vytrvale usiluje o podporu ekonomické diplomacie mezi Japonskem a Spojenými arabskými emiráty.

Velvyslanec České republiky v SAE Jiří Slavič, který ve středu navštívil japonskou ambasádu, aby vyjádřil soustrast, uvedl, že Abe vynaložil velké úsilí na podporu bilaterálních a ekonomických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem.

„Hodně přispěl k japonským investicím v České republice, zejména v oblasti výroby automobilů a obnovitelné energie,“ řekl.

Japonská ambasáda přijme kondolence ve čtvrtek.

V SAE žije a pracuje více než 4 300 japonských expatů.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.