Elon Musk potvrzuje, že další testovací let vesmírné lodi SpaceX se blíží

Elon Musk potvrzuje, že další testovací let vesmírné lodi SpaceX se blíží

Generální ředitel SpaceX Elon Musk nedávno potvrdil, že další testovací let společnosti Starship se blíží.

Předchozí čtyři testovací lety prokázaly opakovaný pokrok, přičemž každý start hvězdné lodi vykazoval pozitivnější výsledky než ten předchozí. 400stopá raketa nakonec poskytne meziplanetární život; Alespoň takový je cíl SpaceX.

Vozidlo Starship však stále prochází rutinními zkušebními lety a svůj první zkušební let provedlo 20. dubna 2023 s integrovaným zkušebním letem 1, také známým jako IFT-1. Let trval přibližně čtyři minuty, protože SpaceX spustilo systém ukončení letu, který zničil vozidlo asi 40 sekund po zahájení provozu.

V listopadu pak let IFT-2 trval osm minut a padesát pět sekund, než zablokování filtrů způsobilo vypnutí několika pomocných motorů. Opět byl aktivován systém ukončení letu, když dosáhl výšky asi 148 kilometrů.

Exploze IFT-3 nastala v březnu, trvala více než 49 minut a poté se rozpadla před plánovaným přistáním v Indickém oceánu. Raketa byla nakonec zničena ve výšce asi 462 metrů nad oceánem.

Mise IFT-4 byla zahájena v červnu a byla dosud nejúspěšnější misí Starship společnosti SpaceX. Trvala více než hodinu a zahrnovala úspěšný re-entry a úspěšné řízené přistání v Indickém oceánu.

Nyní je plánováno brzké spuštění IFT-5 a Musk věří, že bude spuštěn přibližně za čtyři týdny, podle toho, co řekl generální ředitel na X:

Rychlý obrat startu ITF-5, který staví na úspěchu IFT-4, znamená, že SpaceX je připravena dosáhnout dalšího pokroku se starty Starship. Space.com On říká.

Po IFT-4 měla SpaceX méně věcí k analýze a řešení a FAA nepotřebovala žádná další vyšetřování, jako tomu bylo u jiných zpráv po letu.

SpaceX si klade za cíl vrátit obří raketu k přesnému přistání na startovací rampě Hvězdné základny pomocí IFT-5, což je další úžasný pokrok, pokud ji dokáže odrazit.

READ  Úniky Nintendo Switch 2 odhalují novou velikost obrazovky a také aktualizaci zpětné kompatibility

Jsem rád, že vás slyším! Pokud máte nějaké připomínky, obavy nebo dotazy, pošlete mi e-mail na adresu [email protected]Můžete se se mnou také spojit na Twitteru @klinderjoyNebo pokud máte tipy na novinky, můžete nám poslat e-mail na adresu [email protected].

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *