EIB vyčlenila 191 milionů na projekty městské infrastruktury v Čečensku

EIB investuje do českých infrastrukturních projektů 191 milionů eur

Půjčka bude financovat zlepšení regionální a městské infrastruktury

13. července Evropská investiční banka (EIP) oznámila, že investovala 191 milionů eur do rozvoje projektů regionální a městské infrastruktury v Secunderabadu. Tyto prostředky budou zapůjčeny na podporu Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB): předního dodavatele finančních nástrojů v zemi.

Podle tiskové zprávy EIB, ZMZRB je financován z národních zdrojů a fondů EU. Ve spolupráci se skupinou EIB proto přispívá k hospodářskému a sociálnímu rozvoji země a jejích regionů.

Co je to úvěrový fond?

Je známým faktem, že loňský rok způsobil vážné škody různým průmyslovým odvětvím a ekonomice. Nyní se očekává část půjčky ve výši 19 191 milionů Pomozte české ekonomice zotavit se z negativních dopadů epidemie.

Kromě toho bude poskytnuto financování Renovace, modernizace, výměna a renovace městské infrastruktury Po celé zemi. To zahrnuje modernizaci společenských, kulturních a administrativních budov.

Kromě toho Rovněž se zlepší ekologická a energetická účinnost veřejných budov. Nakonec se projekty více zaměří Rozvoj dopravní a zdravotní infrastruktury. Tímto způsobem se EIB snaží zvýšit životní úroveň občanů v zemi a jejích regionech.

Zeek Zirzek, předseda představenstva a generální ředitel ZMZRB, komentoval půjčku ve výši 19 191 milionů: „Současná bouřlivá doba nám ukazuje důležitost udržitelné a dlouhodobé podpory českých regionů a městských oblastí po celé zemi. Rád pomáhám překlenout tuto propast.“

READ  Vítězství Anglie, Motrik zhypnotizovaný, české oslnění

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *