Egypt: Páté vydání filmového festivalu El Gouna

Činnost pátého ročníku filmového festivalu El Gouna bude zahájena od 14. do 22. října 2021 v El Gouně za účasti 44 zemí, které představí 80 filmů nejvýznamnějších a nejnovějších arabských a mezinárodních produkcí.

Program festivalu

Program festivalu se skládá ze tří oficiálních soutěží (soutěž hraných filmů, soutěž hraných dokumentů, soutěž krátkých filmů), oficiální výběr mimo soutěž a speciální prezentace.

Ocenění

Filmový festival v Perském zálivu letos zvýšil finanční odměnu na 224 000 USD spolu s cenami pro vítěze v soutěžních sekcích.

Letošní filmový festival El Gouna představuje další pravidelnou každoroční funkci svých cen. Členové poroty zváží inspirativní filmy napříč všemi odděleními, která sdílejí znalosti a/nebo zvyšují povědomí o problémech týkajících se životního prostředí, životního prostředí nebo divoké zvěře, jakož i o jejich udržitelnosti a důležitosti. Vítězný film získá hvězdu Green El Gouna, certifikát a finanční odměnu 10 000 $.

Platforma CineGouna nadále podporuje mladé filmaře a uděluje ceny ve výši 250 000 dolarů na vítězné projekty ve vývoji a na filmy v postprodukci. To se provádí prostřednictvím dvou programů, z nichž první je CineGouna Springboard a CineGouna Bridge, které poskytují tvůrcům příležitost učit se a účastnit se prostřednictvím materiálních a věcných cen, filmových workshopů, panelových diskusí a zasedání u kulatého stolu, jakož i přednášek prostřednictvím filmů. Odborníci z oboru.