Eastern High Maring dostává od čtenářů Washington Post dary ve výši 115 000 dolarů

Eastern High Maring dostává od čtenářů Washington Post dary ve výši 115 000 dolarů

Neměl jsem pocit, že by něco mohlo překonat návrat domů.

James Perry, ředitel kapely na východní střední škole na Capitol Hill, byl hrdý na to, že minulý víkend viděl svých 65 dětí vystupovat na oslavě stého výročí školy. Po měsících tréninku úspěšně defilovali a zavedli poločasovou přestávku, která zapůsobila na studenty, rodiče i absolventy.

Ale pak, v neděli, Perry dostal nečekaný telefonát.

Dary se hrnuly do tříletého dítěte Vytvořte kapelu od Capitol Hill Community Foundation, který byl podpořen příběhem Washington Post o dokonalém boji skupiny o zaplacení strojů, uniforem a výletů na soutěže.

The Broken Band pochoduje na Capitol Hill na zkoušku. Nastává kouzlo.

Peníze pocházely z Honolulu, Aljašky, České republiky, Austrálie a Francie. Pocházel ze všech států kromě Mississippi, Jižní Dakoty a Wyomingu.

Do čtvrtka dary činily 115 000 $.

„Ach můj bože,“ řekl Perry, 41, který je také poradcem pro docházku na východní střední škole. „Páni. Skvělé. 115 000 $? Úžasné. O částku jsem se s dětmi nepodělila. Jsem velká – a asi mě tak vychovala moje máma – ale nechci, aby měli pocit, že jsme to zvládli, že jsme nemusíš tak tvrdě pracovat. Protože my ano.“

Perry, který vedl show 15 let, byl stejně šokován, když viděl, že se do toho pustil jeho známý (a) GoFundMe Nahradit Perryho auto, které prodal v roce 2019, aby mohl kapele darovat vlastní peníze. Nyní pěšky do práce.

Od čtvrtka 63 darů přineslo téměř 4 000 $ z cíle 25 000 $.

„Perry prokázal neochvějnou oddanost svým studentům na východní střední škole,“ řekl GoFundMe. „Neustále stál v mezeře svých talentovaných dětí, tak udělejme totéž pro něj!“

The Blue and White Marching Machine – jak je kapela známá – je již dlouho oblíbeným prvkem DC Ballou v jihovýchodním Washingtonu, který se může pochlubit jedinou další pochodovou kapelou v této oblasti.

READ  Návštěvníci sesterského města dostanou velkou prohlídku | Zprávy

Východní teenageři začínají trénovat v srpnu, často se procházejí po obytných ulicích Capitol Hill poblíž Lincoln Parku, aby se připravili na fotbalové zápasy a komunitní setkání, například ve středu. Pěšky do školy.

Pro sousedy jsou basové bubny a flétny znamením střídání ročních období, padajícího listí a kratších dnů.

Eastern High School zkoušela, než se 6. října vrátili domů na Capitol Hill. (Video: Lizzie Johnson / The Washington Post)

Sezóna kapely trvá do července a končí přehlídkou Dne nezávislosti na Capitol Hill. Ale navzdory jeho úspěchům – včetně nabídek NFL na poločas a nabídek na prezidentskou inauguraci – zůstalo financování výzvou.

v roce 2023 zpráva o rozpočtu Pochodový orchestr, který poskytly veřejné školy Eastern High to DC, nebyl zahrnut jako položka v plánovaném rozpočtu 14,8 milionu USD.

Letos Enrique Gutierrez, mluvčí okresu, řekl, že bylo vyčleněno asi 6 000 dolarů, aby bylo možné vzít kapelu na soutěže. Poznamenal, že Eastern High obdržela „před několika lety“ grant 80 000 dolarů, který „pokrývá jejich současné uniformy a nástroje, které mají“.

Ale Perry řekl, že poslední nové oblečení kapely bylo zakoupeno v roce 2008 a že se po 14 letech rozcházejí.

Perry řekl, že se každý rok snaží získat dostatek peněz na opravy hardwaru a soutěže. Za vystoupení si účtuje až 1 500 dolarů, což pomáhá pokrýt dopravu – největší náklady kapely. Například autobus do Richmondu na soutěž na konci října bude stát zpáteční cestu kapelu 3200 dolarů, řekl. To je více než polovina financí, které dostanete od školního obvodu.

Sny kapely o nákupu nových kostýmů – které stály Perryho v roce 2019 80 000 dolarů a nyní pravděpodobně stojí mnohem více – byly znovu a znovu odloženy. Členové kapely tedy opět zaplétají copánky, znovu připevňují chybějící knoflíky a zpevňují opotřebovanou modrou látku.

READ  Inflace – Pokles překvapí Fáze návratu

„Vědomí, že se lidé cítili nuceni darovat, vypovídá hodně o tomto programu a o tom, co pro lidi znamená,“ řekl Berry. „Sledují a oceňují umění a práci, kterou tyto děti dělají…Jsem tak vděčný a přemožený láskou. Nemůžu slova.“

V komentářích k příběhu a na sociálních sítích čtenáři vzpomínají na své formativní zážitky z hudebních pořadů. Slibte, že přispějete na program, a poté povzbuďte ostatní, aby udělali totéž.

Zaplavte je penězi! naléhala jedna žena.

Jiný čtenář řekl: „To, co tito mladí lidé zažijí, jim přinese užitek na celý život.“ „Prosím, podpořte je, pokud můžete.“

„Děti dělají správnou věc a my potřebujeme jejich podporu,“ zněl další komentář. „Proboha a pro nás všechny! Tolik lásky ke kapele!“

Spustili přílivovou vlnu s více než 1250 dary, což překvapilo i Nikki Semroth, dlouholetou rezidentku Capitol Hill a prezidentku Capitol Hill Community Foundation. Kromě finančního daru čtenáři představili nástroje: tenor saxofon z Kalifornie, dva klarinety a trubku.

Nejprve – když Cymrotův mobilní telefon v sobotu začal bzučet s upozorněním na nové dary – mě napadlo, jestli není něco špatně. Myslel jsem, že software pro zpracování plateb neziskové organizace může být mimo provoz.

Cymrot se dozvěděl, že nadace oznámila v roce 2019 plány na získání 90 000 $ pro kapelu, čímž doplnila grant ve výši 20 000 $, který byl v tomto roce udělen na opravu a výměnu nástroje. Cíle ale nebylo nikdy dosaženo.

„Každou minutu jsem dostal malý záblesk,“ řekl Semrut. „Trvalo to celou sobotu. Nikdy předtím jsem to nezažil. Jen to šlo a šlo, z tolika různých míst.“

Byla zmatená, což nafouklo její dobré úmysly. Pak jí dárce poslal e-mailem odkaz na příběh kapely. Najednou to dávalo smysl, řekl Semrut.

S Berrym bude brzy spolupracovat na plánování a rozpočtu peněz styčný člen představenstva a pokladník organizace Parent Teacher Organization.

READ  EMN) má nyní 30 milionů dolarů na instalaci, provoz a provoz svého demonstračního závodu

„Zůstáváme zapojeni do celého procesu distribuce a implementace,“ řekl Semrot.

Ale nejprve Semrut řekla, že zavolala Perrymu, aby se ho zeptala, co je na prvním místě jeho seznamu.

„Co kapela nejvíc potřebovala?“ divil jsem se.

Řekl, že odpověď je snadná.

Doufal, že děti konečně dostanou novou uniformu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *