Dvojnásobná olympijská vítězka Ledecká se postavila Pekingu „přátelsky“

Vydáno dne:

Praha (AFP) – Ester Ledecká, šokující šampionka ve dvou různých sportech v Pchjongčchangu před čtyřmi lety, odmítá byť jen vyslovit slovo „olympiáda“, když míří na zimní hry v Pekingu.

Před čtyřmi lety v Pchjongčchangu vyhrála 26letá Češka překvapivé zlato v super-G v alpském lyžování, než přidala další ve svém oblíbeném závodě, paralelním obřím slalomu na snowboardu.

Díky tomu se stala první atletkou, která vyhrála závody v alpském lyžování i ve snowboardingu na stejné olympiádě.

V super-G překonala Ledecká nejtěsnějším rozdílem sázkovou favoritku Annu Veithovou z Rakouska, přičemž obě dvě dělila pouhá setina sekundy.

Upřímně zaražená Ledecká ani neslavila a několik sekund nevěřícně zírala na výsledkovou tabuli, než ji televizní kameraman ujistil, že vyhrála.

Ester Ledecká říká, že přijímá opatření, aby její čeští spoluhráči na zimních olympijských hrách v Pekingu nepocítili tlak Martin BERNETTI AFP/File

O týden později jako žhavá favoritka vyhrála paralelní obří slalom a zapsala se do historie.

Trvá na tom, že olympijské hry v Pekingu nejsou nic víc než „malý přátelský zápas“ – termín, který ona a její tým přijali, aby zmírnili tlak před akcí.

Pokud vysloví slovo „olympiáda“, musí zaplatit pokutu deset eur (11 dolarů).

„Udělala jsem toto opatření hlavně proto, že se každý začne chovat jako úplný blázen před ‚přátelským‘,“ řekla.

„Mediální humbuk kolem olympijských závodů – ouha, jde o 10 eur – nabývá obrovských rozměrů a všichni jsou tak šílení, že věří, že by to mohlo být něco naprosto výjimečného i pro mě,“ dodala.

„Ale je to jen další závod!“

Zatímco napětí stoupá, Ledecká stále miluje to, co dělá.

„Jsem pořád stejná, jen závodím z kopce a pořád se mi to líbí,“ řekla Ledecká na nedávné tiskové konferenci.

READ  Kanada zůstává na mistrovství světa ve smíšené čtyřhře Krilling neporažená

„Ale doufám, že jsem se od roku 2018 něco naučil a možná jsem silnější a rychlejší.“

‚Pocit rychlosti‘

Ledecká, dcera populárního českého zpěváka a skladatele, začala lyžovat ve dvou letech a snowboardovat v pěti, když její rodina každou zimu odjížděla z Prahy do českého horského střediska Špindlerův Mlýn.

Ona a její bratr Jonas – umělec, který navrhl její lyžařskou kombinézu – tam dokonce chodili do školy.

Snowboarding byl Ledeckou první volbou po celou dobu jejího dospívání – „Vydělávala jsem si peníze na lyžování jako snowboardistka,“ řekla jednou – ale bilance se nedávno změnila.

„Dokážu přenést smysl pro rychlost z lyžování na snowboard. Když přepnu, mám pocit, že mám na všechno víc času,“ řekla Ledecká.

V Pekingu se paralelní obří slalom žen na snowboardu koná 8. února, tři dny předtím, než musí na super-G přezout na dvě lyže.

„Rychlé přepínání (mezi událostmi) je docela kruté. Ale jsem šťastná, že to není ve stejný den, a na konci si prostě musíte uvědomit, že pro změnu jedete bezhlavě na dvou hranách,“ řekla s úsměvem. .

Fanoušek Harryho Pottera

Ledecká vyhrála dva tituly mistrů světa a 20 závodů Světového poháru ve snowboardingu a v letech 2016-2019 získala bezkonkurenčně čtyři tituly ve Světovém poháru v řadě.

Ke sportu se vrátila po roční pauze v prosinci, skončila druhá v paralelním obřím slalomu v Carezze a další vyhrála o dva dny později v Cortině d’Ampezzo.

Na sjezdovce Ledecká vyhrála od Pchjongčchangu dva podniky Světového poháru a v celkovém hodnocení ve sjezdu skončila v roce 2019/2020 druhá.

Na své první pódium v ​​letošní sezóně dosáhla, když 22. ledna skončila třetí ve sjezdu Cortina.

Ledecká, která prozradila chuť na čokoládu, zmrzlinu, krevety a steak, řekla, že kdyby měla v Pekingu nějaký čas na odpočinek, sledovala by se svým trenérem filmy o Harrym Potterovi.

READ  Schick získává cenu NFT od Gazpromu za nejlepší gól na UEFA Euro 2020

„Můj oblíbený je ‚Harry Potter a vězeň z Azkabanu‘. Miluju Buckbeak (hrošík). Bylo by skvělé mít jednoho doma!“

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.