Dvojčata Voyager vyšetřují, jak se blíží jejich 45. narozeniny a jsou přijímána těžká rozhodnutí

Dvojčata Voyager vyšetřují, jak se blíží jejich 45. narozeniny a jsou přijímána těžká rozhodnutí

20. srpna 1977 byla do vesmíru vypuštěna sonda Voyager 2 NASA. Jeho dvojče, Voyager 1, bylo propuštěno o 16 dní později. Dnes jsou nejen nejvzdálenějšími uměle vytvořenými objekty – 12 miliard a 14,5 miliard mil (19,3 miliard a 23,3 miliard kilometrů) od Země, v tomto pořadí – ale také nejdelší operační misí NASA, která pokračuje v odesílání dat z mezihvězdných letů. okraje sluneční soustavy, když se blíží své čtyřicáté páté narozeniny.

ale všechny Kosmická loď Voyager Je poháněn omezeným jaderným zdrojem a oba zdroje ubývají na nebezpečně nízkou úroveň. Každá kosmická loď nese zásobu radioaktivního izotopu plutonia 238. Když se izotop rozpadne, uvolňuje energii, kterou tři radioizotopové termoelektrické generátory (RTG) přeměňují na elektřinu. Při startu dodávaly RTG každé kosmické lodi výkon 450 wattů. Nyní produkují méně než polovinu tohoto množství a jejich elektrický výkon se každý rok snižuje o čtyři watty.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *