Dvě procenta českého HDP půjdou do roku 2024 na obranné výdaje

Česká republika potřebuje do roku 2024 vynakládat 2 procenta svého HDP na obranu, což dokazuje, že si Česká republika stanovila cíl výdajů ve výši 2 procent na celý rok dopředu, uvedl český premiér Petr Fiala po setkání s expertním panelem složeným z prezidenta republiky. Miloš v sobotu. Němec.

„Odborný výbor prezidenta republiky za účasti předsedy vlády vzájemně projednával ekonomické otázky a zahraniční politiku ve vztahu k energetické a potravinové krizi,“ uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovkošek.

Svou podporu Zeemanovi Fiala zopakoval na červnovém summitu NATO v Madridu. Účastníci hovořili také o nadcházejícím českém předsednictví Evropské unii, otázkách ruské okupace a energetické bezpečnosti na Ukrajině.

„Chceme, aby Ukrajina byla jedním z témat poválečné obnovy, které věští mírovou situaci na Ukrajině,“ řekl. Za důležité otázky označil energetickou bezpečnost a energetickou politiku celé ČR.

O zvýšení výdajů na obranu se podle FILA v poslední době diskutuje i v evropských zemích, které původně nesouhlasily se svým koaličním závazkem 2 procent HDP. Neutrální Rakousko podle něj také plánuje zvýšit své výdaje.

Česká republika vydá do roku 2025 dvě procenta svého HDP. Tohoto cíle se však vláda snaží dosáhnout do roku 2024. Sehnat armádní finance v tak krátkém období není podle Fialy jednoduché.

Ministři se obvykle účastní schůzek s experty prezidenta, pokud jsou témata relevantní pro jejich účel.

Připustil však, že jejich počet nestačí k porážce ministra zahraničí Johna Lipovského. Zheman se postavil proti nominaci Lipovského na jeho post.

Fiala řekl, že účast na schůzce přislíbil už dávno a že s Lipovským mají na zahraničněpolitické otázky podobné názory.

READ  Zpestřit populaci zeber pomůže nový projekt českých zoologů

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.