Dva Američané a pět Britů zadržených Ruskem na Ukrajině byli propuštěni při výměně zajatcůCNN

V rámci výměny zajatců mezi Ruskem a Ukrajinou zprostředkované Saúdskou Arábií byli propuštěni dva američtí váleční veteráni a pět britských občanů, kteří byli několik měsíců zadržováni silami podporovanými Ruskem.

Rodinní příslušníci Američanů Alexander John Robert Drwick a Andy Tay Ngoc Huynh Chytili se V červnu během bojů o Ukrajinu severně od Charkova potvrdili své propuštění. Britská premiérka Liz Trussová cvrlikání Pět britských občanů bylo propuštěno. Podle saúdského ministerstva zahraničí byli navíc ve výměně propuštěni tři marockí, švédští a chorvatští vězni.

„Velmi vítám zprávu, že pět britských státních příslušníků zadržovaných Ruskem podporovanými zmocněnci na východní Ukrajině bude bezpečně vráceno, což skončí měsíce nejistoty a utrpení pro ně a jejich rodiny,“ řekl Truss.

Drakeova teta vydala prohlášení potvrzující propuštění jejího synovce (39) z Tuscaloosy v Alabamě a Huynha (27) z Hartselle v Alabamě.

„S potěšením oznamujeme, že Alex a Andy jsou na svobodě. Jsou bezpečně drženi ve vazbě na americké ambasádě v Saúdské Arábii a po lékařských vyšetřeních a brífingech se vrátí do Spojených států. Hluboce si vážíme modliteb všech, zejména úzká komunikace a podpora Naši volení představitelé, ukrajinská velvyslankyně Markarová a naši členové na velvyslanectvích USA na Ukrajině, v Saúdské Arábii a na ministerstvu zahraničí USA.“ a teta Drake.

Rodiny nevěděly, že se chystá výměna vězňů.

Saúdské ministerstvo zahraničí v prohlášení uvedlo, že 10 propuštěných vězňů „bylo propuštěno v rámci výměny válečných zajatců mezi Ruskem a Ukrajinou“ a byli převezeni do Saúdské Arábie.

CNN dříve uvedla, že Američané byli zajati během bitvy u Charkova. Jejich proruští únosci, takzvaná Doněcká lidová republika (DPR), je Ruskem podporovaná, samozvaná republika, která od roku 2014 řídí samostatnou část ukrajinské Doněcké oblasti.

Bunny Drake, Alexanderova matka, a Huynhova snoubenka Joy Black, Do CNN v červnu Tento altruismus a láska ke Spojeným státům podpořily rozhodnutí jejich blízkých odjet na Ukrajinu.

„Je to jeden z nejloajálnějších Američanů, jaké kdy mohla potkat, a byl hrdý na to, že může sloužit své zemi,“ řekla Drewicki o svém synovi. „Řekl mi, mami, opravdu musím jít a pomoci v boji na Ukrajině, protože pokud tam Putina nezastaví, nebude spokojen, dostane odvahu a nakonec budou Američané ohroženi.“

Black tehdy řekla, že její snoubenec „tam nešel ze sobeckých důvodů nebo tak. Opravdu ho hlodalo v srdci a bylo na něm obrovské břemeno, aby šel sloužit lidem, jak jen mohl.“

Tento příběh byl ve středu aktualizován o další podrobnosti.

READ  Biden jmenuje 9 velvyslanců, včetně „Sully“ Sullenbergera, ale posty v Evropě a Asii stále čekají

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.