Důvěra české ekonomiky v květnu klesla

regionální dnes

Pátek 26. května 2023, 10:10

Obrázek Karel Pesorna / Shutterstock.com

Středeční výsledky šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ) ukázaly, že Index ekonomického sentimentu ČR v květnu klesl z 10měsíčního maxima v dubnu.

Ekonomický sentiment v květnu klesl na 94,1 z 97,2 v předchozím měsíci.

Index podnikatelské důvěry také v květnu klesl na 95,2 z 98 v předchozím měsíci.

Index průmyslové důvěry dosáhl v květnu 91,8, což je pokles z dubnových 100,0. Míra důvěry ve stavebnictví zůstala stabilní na 101,4. Údaje ukázaly, že Index spotřebitelské důvěry v květnu klesl na 88,5 z 92,9 v předchozím měsíci.

Pražská agentura uvedla, že v květnu se spotřebitelé začali více obávat o svou finanční situaci a zhoršení celkové ekonomiky.

Podpora obchodního časopisu Budapešť

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a prezentované beze strachu a přízně.

Žurnalistické organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále dosahovat lepších výkonů, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit jejich nejdůležitější zúčastněné strany, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Stiskněte tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Zahraniční dluh České republiky v roce 2021 vzrostl

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *