Důvěra české ekonomiky se v červnu zlepšila

Důvěra české ekonomiky se v červnu zlepšila

Dnes regionální

Středa 26. června 2024 od 13:00 hodin

Důvěra české ekonomiky v červnu posílila na nejvyšší úroveň za dva roky, ukázaly v pondělí výsledky šetření Českého statistického úřadu.

Index ekonomické důvěry vzrostl v červnu na 98,0 z květnových 96,4. Navíc to byla nejvyšší hodnota od června 2022, kdy to bylo 98,9. Index podnikatelského sentimentu se také zlepšil na 14měsíční maximum 97,4 z 95,4 před měsícem, ukázala data.

Index průmyslové důvěry vzrostl na 94,8 z 90,5, zatímco index podnikatelského sentimentu klesl na 95,6 z 96,4 v předchozím měsíci.

Údaje ukázaly, že důvěra spotřebitelů v červnu dále poklesla a index důvěry klesl na 101 z květnových 101,6.

Počet respondentů, kteří očekávají pro příštích 12 měsíců zhoršení celkové ekonomické situace, opět výrazně vzrostl.

Podpořte časopis Budapest Business Magazine

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám obchodní zprávy, které fungují, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické a přesné a jsou poskytovány beze strachu a přízně.

Novinové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit své nejdůležitější zúčastněné strany: své čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na naše tlačítko „Podpora BBJ“ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Inflace v České republice v červenci stoupá

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *