Dungeons & Dragons New OGL bude „neodvolatelnou“ licencí Creative Commons

Dungeons & Dragons New OGL bude „neodvolatelnou“ licencí Creative Commons

obrázek: Pobřežní čarodějové

Dungeony a draci vydal a Dnešní vyjádření Říká, že budoucnost licencování otevřených her bude v kompetenci Creative Commons. Creative Commons je „nezisková organizace věnovaná sdílení znalostí a vyvinula sadu licencí, které to tvůrcům umožňují,“ uvádí nejnovější aktualizace od Kylea Brinka, výkonného producenta společnosti Dungeony a draci.

Toto rozhodnutí je a přímou odezvu Mnoho starostí, které měla komunita poté io9 hlášeno V předběžném návrhu OGL 1.1 5. ledna. Licence CC by postoupila velkou moc neziskové organizaci, která na licenci dohlíží, což znamená, že se jí Dungeons & Dragons a Wizards of the Coast nebudou moci dotknout a nebudou ji moci zrušit – obrovský tlak pro tvůrce, kteří používali původní OGL 1.0 a měli obavy z důsledků 30denní klauzule o ukončení v Aktualizace OGL 1.1.0.

Kromě toho prohlášení říká, že nebudou „žádné platby licenčních poplatků, žádné finanční výkaznictví, žádné přelicencování, žádná registrace a žádné rozlišení mezi komerčním a nekomerčním.“ Všechny tyto věci byly v OGL 1.1 namítány, hlavně proto, že nebyly v OGL 1.0 a tyto „zřetězené“ smlouvy jsou záměrně proti duchu „otevřené“ hry, jak je popsáno v Otevřete Games Foundation webová stránka.

Z OGL 1.1 jsou některé problematické body, které se přenesou do nového OGL, nazývaného OGL 1.2. Nejdůležitější věcí, které se mnoho tvůrců obávalo, je zrušení licence OGL 1.0a. To se stále posouvá kupředu, ale Brink říká, že postup vpřed s licencí CC je pokusem společnosti rozptýlit tyto obavy a konkrétně uvádějí, že veškerý starší obsah nebude ovlivněn OGL 1.2. „Jeden z hlavních důvodů, proč bychom měli zrušit povolení: Nemůžeme použít možnosti ochrany v 1.2, pokud by se někdo mohl rozhodnout zveřejnit škodlivý, diskriminační nebo jinak nezákonný obsah podle 1.0a.“

Zdá se, že Dungeons & Dragons se zavázali zaujmout tvrdý postoj k bigotnímu a nenávistnému obsahu – něco, co lidé chválili v uniklém návrhu. „Pokud zahrnete škodlivý, diskriminační nebo nezákonný obsah (nebo se veřejně zapojíte do takového chování), můžeme ukončit vaši licenci OGL 1.2 k našemu obsahu,“ stojí v prohlášení. I když je to teoreticky dobře míněná a nezbytná politika, realita je taková, že to bude vyžadovat umírněnost a údržbu ze strany Wizards of the Coast. V návaznosti na zaklínač Zařazení a celková léčba HadoziZbývá zjistit, zda je D&D vůbec schopna moderovat tento typ obsahu způsobem, který je uctivý, inkluzivní a progresivní. Myšlenka je to však dobrá.

Additionally, Brink states that “what [Dungeons & Dragons] on Jít sem dává bona fide tvůrcům stejnou úroveň svobody (nebo vyšší pro věci v Creative Commons) při vytváření obsahu TTRPG, který byl tak skvělý pro každého, a zároveň nám dává nástroje, které zajistí, že se hra bude i nadále vyvíjet inkluzivnější a přívětivější. „Vytvoření neodvolatelné licence pod Creative Commons je dobrým krokem k tomu, aby se to stalo, a to by se prostě nestalo.“ed if Dungeony a draci Tvůrci, influenceři, fanoušci a vydavatelé třetích stran se shromáždili po celém světě, aby odmítli Navrhovaný OGL 1.1.

Nová verze OGL 1.2 Licence bude podléhat stejnému typu Zpětná vazba a recenze kterému podléhají knihy Dungeons & Dragons. V herní řeči se tomu říká playtesting a umožňuje fanouškům sdílet s ním své obavy Dungeony a draci přímo.

Můžete zobrazit soubor Zde je doporučeno OGL 1.2.

[Editor’s Note: This article is part of the developing story. The information cited on this page may change as the breaking story unfolds. Our writers and editors will be updating this article continuously as new information is released. Please check this page again in a few minutes to see the latest updates to the story. Alternatively, consider bookmarking this page or Zaregistrujte se a získejte nejnovější zprávy pro nejnovější informace o tomto tématu.]


Chcete další novinky io9? Podívejte se, kdy můžete očekávat nejnovější zázrakA hvězdné válkyA Star Trek Vydání, co dál DC Universe ve filmu a v televizia vše, co potřebujete vědět o budoucnosti doktor kdo.

READ  9 skvělých funkcí, které najdete v Google Apps pro iOS, ale ne pro Android

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *