Dráhová hvězda Lachinda Demos se chystá získat zlato poté, co byl ruský atlet shledán vinným z dopingu na olympijských hrách v roce 2012.

Natalii Antiukh byla odebrána medaile poté, co byly proti ní shromážděny důkazy z antidopingové laboratoře v Rusku.

Ruska Natalia Antiukh je zapletená do dopingového skandálu, který ji stál zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně v roce 2012. Zprávy CBS zprávy.

Nyní více než deset let po závoděAmerická dráhová hvězda v důchodu Lashinda Demus, která skončila na startu druhá, bude jmenována olympijskou vítězkou Athletics Safety Unit (AIU), oznámila st. Stříbrnou medaili si odváží Češka Zuzana Hejnová a bronzová Callis Spencer z Jamajky.

Stříbrná medailistka ze Spojených států Lachinda Demosová stojí na stupních vítězů během slavnostního předávání medailí v běhu žen na 400 m překážek 13. dne olympijských her v Londýně 2012 na olympijském stadionu 9. srpna 2012 v Londýně. (Foto: Cameron Spencer/Getty Images)

Demos uvedl v e-mailu s NBC Sports.

Antiochie si podle AIU, která dohlíží na dopingové případy na atletice, už před oficiálním rozhodnutím odpykávala čtyřletý zákaz činnosti. Obvinění proti ní se objevila v říjnu, když byl vydán dodatečný rozsudek, který Antiochii zbavil jejích výsledků od července 2012 do června 2013, uvádí CBS. Proti rozsudku se neodvolala, a tak Mezinárodní olympijský výbor (MOV) rozhodl o přerozdělení medailí.

Rozhodnutí bylo založeno na důkazech z databáze moskevské antidopingové laboratoře. Tato laboratoř byla údajně v centru letitého boje mezi ruskými úřady a Světovou antidopingovou agenturou. AIU nespecifikovala dokumenty shromážděné proti Antyukh, ale byly dostatečně škodlivé, aby ji diskvalifikovaly z každé akce, které se zúčastnila od 15. července 2012 do 29. června 2013, podle Sportovní hvězda.

Americký běžec v důchodu Michael Johnson řekl, že tato zpráva „je pravdivá a zároveň neuvěřitelně rozrušující,“ napsal Cvrlikání.

Johnson poznamenal, že Deimos byl „okraden“ o to, aby byl olympijským vítězem.

READ  Spotřebitelská důvěra stoupla na nejvyšší úroveň za čtyři roky

„Převzal jsem medaili před svou rodinou a před světem, sklízel jsem finanční výhody podpory a od té chvíle jsem žil jako olympijský vítěz. Lachinda Demos o to byla okradena. Neumím si to představit!“

Demus přestal soutěžit v roce 2016.

Jak uvedla CBS, AIU uvedla, že MOV „nyní přistoupí k přerozdělení medailí a aktualizaci databáze MOV“.

„AIU je i nadále odhodlána prošetřit všechny případy potenciálního zneužití a zajistit odpovídající výsledky,“ uvedl v prohlášení prezident AIU Brett Clothier. „Integrita atletického sportu je naší nejvyšší prioritou a jsme rádi, že v tomto případě budou sportovci, kteří soutěžili poctivě na nejvyšší úrovni, nakonec uznáni jako legitimní příjemci medailí.“

TheGrio je nyní na vaší televizi přes Apple TV, Amazon Fire, Roku a Android TV. Stáhněte si také mobilní aplikaci TheGrio ještě dnes!

pošta Dráhová hvězda Lachinda Demos se chystá získat zlato poté, co byl ruský atlet shledán vinným z dopingu na olympijských hrách v roce 2012. Debutoval TheGrio.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *