Domácnosti, které očekávají vyšší inflaci, ovlivňují bankovní úspory: papír RBI ورقة

Když jsou očekávání budoucí inflace na vyšší straně, domácnosti přesouvají své portfolio úspor ve vztahu k bankovním vkladům, podle pracovního dokumentu vydaného v úterý Reserve Bank of India (RBI).

Inflační očekávání hrají zásadní roli při regulaci spotřebního chování domácností az toho plynoucích úspor, uvádí dokument s názvem „Taking Acknowledgement of Inflation Expectations in India“ pro domácnosti.

Tento článek napsali Devendra Pratap Singh, Aditya Mishra a Purnima Shaw z RBI. Autoři uvedli, že zjištění článku jsou zjištěními autorů, nikoli RBI.

Zejména v případě rozvíjející se ekonomiky je žádoucí, aby domácnosti šetřily finančními nástroji, jako je dluh nebo vlastní kapitál, které lze více využít v činnostech zvyšujících produkci, uvedli v listu.

Pokud domácnosti počítají ve střednědobém horizontu s vyšší inflací a tuší nízké výnosy kvůli nižším reálným úrokovým sazbám, může pro ně být výhodnější investovat do věcí, jako jsou drahé kovy, šperky a podobně, než šetřit na termínovaných vkladech. Řekl.

Podobně jako v Indii jsou podle autorů inflační očekávání neobjektivní a neúčinná i v dalších zemích, jako jsou Spojené státy, Anglie, Japonsko, Nový Zéland, Jižní Afrika, Česká republika, Filipíny a Rusko.

READ  Kdo řekl co na French Open - Den 13

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.