Dokument o olympijském hokeji Neon Genesis Evangelion se setkal a internet se zbláznil.

Ze všech odborně vytvořených parodií anime patří dokument o zimních olympijských hrách 1998 mezi nejméně pravděpodobné filmy. A poté: Nagano páskyFilm z roku 2018 vypráví příběh českého hokejového týmu o hledání zlata v japonském Naganu. Příběh z první ruky o týmu, který vyhrál první zlatou medaili České republiky v hokeji, Nagano pásky Začíná to veselým kreativním třeskem, který každý fanoušek anime okamžitě pozná. Úvodní kredity jsou jasným argumentem pro úvodní Neon genéza evangelionVlivná a široce uznávaná série z poloviny 90. let.

Montáž, která začala Nagano pásky Zaregistrujte se pro EvangelionKultová hitová skladba „A Cruel Angel’s Thesis“ nějakým způsobem dělá příběh olympijské historie docela podobný příběhu dospívajících, kteří jsou nuceni řídit obří bojové roboty, aby odrazili hrozící apokalypsu (a některé hlavní existenční obavy). Je to divné, nesmyslné a je to nejlepší Internet byl tento týden nalezen náhodněO tři roky později Nagano pásky Poprvé byl představen. Možná je to proto, že se (možná) těšíme na další letošní olympiádu v Japonsku, nebo možná proto, že to byl týden pomalých zpráv pro animované mágy – ať tak či onak, tvůrce a oni oznámili Evangelion Obrovský fanoušek Ondřej Hudeček s nadšením zjistil, že internet jeho kreativitu najednou zamiloval.

Sáhli jsme po vaší citaci o tom, jak a proč to tak je Evangelion Parodie představovala – a jak se vůbec dostala k poněkud střízlivému filmu o olympijské historii. Níže vypráví příběh svými vlastními slovy.

READ  Místní student Queen's University pomáhá rozjet v České republice nové muzeum dinosaurů

Když jsem pracoval na úvodní sekvenci pro Nagano páskyChtěl jsem najít způsob, jak se od začátku spojit s publikem, aby to nebyl jen hokejový příběh. Nakonec jsem dostal nápad na rychlou montáž s titulními kartami ukazujícími tématy, které film pokrývá. Největší výzvou bylo najít píseň k montáži, která by také nastavila odporný a rušivý tón filmu – to je místo, kde se objevila „Teze krutého anděla“.

Na konci 90. let, kdy se konaly zimní olympijské hry v Naganu, mě s tím seznámil můj přítel Neon genéza evangelion A okamžitě se stala velkým fanouškem. O několik let později jsem se při práci na filmu pokusil proklouznout do tolika podrobností z tohoto období svého života, jak jsem mohl, aby to bylo osobnější. Samozřejmě jsem si pamatoval NGEÚvodní úvodní sekvence s jejich titulními kartami a najednou má smysl vyzkoušet něco podobného, ​​co by fungovalo jako vyprávění a pocta mé oblíbené sérii od té doby.

Dal jsem to dohromady a ukázal jsem to producentům, kteří byli zpočátku naprosto překvapeni mým výběrem, ale rychle se dostali pod vliv písně a podpořili mé rozhodnutí. Jak si dokážete představit, nebylo snadné hudbu licencovat a trvalo to hodně času, ale nakonec jsme to dokázali, a tak se zrodila úvodní montáž.

Když byl film uveden, našlo se pár lidí, kteří rozpoznali hudbu v úvodní sekvenci, ale to se ani nestalo. [yesterday] Stalo se to virálním – což jsem rozhodně nečekal tři roky po premiéře.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *