Dohoda umožní britským umělcům absolvovat krátké prohlídky v 19 členských státech EU bez víza | světové zprávy

Dohoda umožní britským umělcům absolvovat krátké prohlídky v 19 členských státech EU bez víza |  světové zprávy

Účinkující z Velké Británie budou moci navštívit řadu evropských zemí bez nutnosti víza nebo pracovního povolení

Než Spojené království opustilo Evropskou unii, pravidla volného pohybu znamenala, že umělci mohli pořádat koncerty a koncerty, aniž by se museli starat o víza nebo pracovní povolení.

Ale po brexitu jim bylo řečeno, že budou potřebovat povolení k práci na místech, která mají v úmyslu dělat, takže mnozí čelí nákladům na montáž.

Ministerstvo digitalizace, kultury, médií a sportu však uvedlo, že vyjednalo dohodu s 19 zeměmi Evropské unie, která britským umělcům umožní podniknout krátké výlety bez nutnosti víza.

Jedná se o tyto země: Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Nizozemsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko a Švédsko.

Pokračují rozhovory s dalšími zeměmi EU, včetně Španělska, Portugalska a Řecka, aby zjistili, zda lze jejich pravidla uvést do souladu s britskými zákony, které umožňují výkonným umělcům a pomocnému personálu navštěvovat až tři měsíce bez víza.

DCMS v prohlášení uvádí: „Chceme, aby skvělí britští umělci a další kreativní profesionálové mohli snadno cestovat do zámoří.

„Jsme si vědomi výzev, které kolem cest přetrvávají, a nadále úzce spolupracujeme s průmyslem.“

„Chceme zajistit, aby po zrušení omezení týkajících se COVID-19 mohly prohlídky pokračovat a naši přední světoví tvůrčí a kulturní umělci mohli nadále cestovat, učit se svému řemeslu, rozšiřovat své publikum a ukazovat světu to nejlepší z britské kreativity.“

Přichází po intenzivním tlaku ze strany výkonnostního sektoru, včetně hudebníků sira Eltona Johna a Eda Sheerana.

Sir Elton na začátku letošního roku řekl, že omezení ohrožuje „generaci talentů“, a řekl listu Observer, že je „pobouřen tím, co vláda udělala, když došlo k brexitu“.

„Nezaručují zábavu, a to nejen pro hudebníky, herce a filmové režiséry, ale také pro štáby, tanečníky a lidi, kteří se živí cestováním do Evropy,“ řekl.

READ  O hvězdě Shah Rukh Khana se Veer Das vyjádřil jako o „ženách, které po něm házejí spodní prádlo“, když vysvětluje, proč se nepovažuje za bollywoodskou hvězdu.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *