Dohoda o zemědělské spolupráci s ČR Horečka

Obrázek obsahu - Phnom Penh Post

Ministerstvo zemědělství a Česká republika připravují v návaznosti na jednání 5. května v ústředí ministerstva Memorandum o porozumění (MoU) ke „spolupráci v zemědělství“. Weng Sakon přes Facebook

Ministerstvo zemědělství, lesnictví a rybářství a Ministerstvo České republiky mají po schůzce 5. května podepsat Memorandum o porozumění (MoU) o „spolupráci v zemědělském sektoru“.

Dohoda zahrnuje školení zaměřené na zlepšení kvality a produktivity zemědělské produkce, aby uspokojila poptávku na evropských trzích, uvádí se v prohlášení zveřejněném na oficiální facebookové stránce ministra Weng Sakona.

Dne 5. května podepsal ministr s českým velvyslancem Martinem Vávrou Memorandum o porozumění v řadě důležitých otázek, které se v budoucnu čekají.

Předměty diskuse zahrnují krátkodobé a dlouhodobé školení lidských zdrojů; Výměna docházky úředníků za účelem učení a sdílení zkušeností; Modernizace zemědělství; Rozvoj lesnictví a akvakultury a dalších odvětví rybolovu; A rozvoj dovedností ve zpracování produktů.

„Po důkladných diskusích se obě strany dohodly na návrhu Memoranda o porozumění o zemědělské spolupráci mezi oběma zeměmi. Doložky v memorandu o porozumění budou implementovány tak, aby bylo zajištěno, že bude přínosem pro zájmy obou zemí, “uvedl Sakon.

Vyjadřoval se na podporu aliance USA, ale řekl, že zachování určité nezávislosti je pro Kambodžu důležité. Zpráva přidána.

Sakon také využil příležitosti a poděkoval české vládě za nákup více než 7 000 tun kambodžské mleté ​​rýže do roku 2021. Očekával, že se jeho velikost v budoucnu zvětší.

Pokud jde o životní prostředí, roční dvoustranný obchod mezi těmito dvěma zeměmi je velmi nízký, nicméně ve prospěch země se zlepšení zaznamenané v letech 2011–2019 ukázalo být pro Kovit-19 v roce 2020 úspěchem, protože obchod zpomalil na 78,9 USD. milionů ročně, podle Trading Economics.

Kambodžský export a import do České republiky v roce 2020 činil 74,08 milionu USD, respektive 4,84 milionu USD.

READ  Většina Čechů letos o Vánocích utratí méně

Podle posledních údajů z webu Statistics představovaly „obuv, kamaše a tak dále“ 31,68 milionu dolarů, tedy asi 42,8 procenta, kambodžského exportu, zatímco „zbraně a střelivo, díly a příslušenství“ měly hodnotu 2,56 milionu dolarů, resp. asi 53. Procento dovozu království.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *