Dobnik uloží 34 míčků do výhry Sharks 6-0 nad Ducks | Sportovní

ANAHIM, CA (Associated Press) – Divan Dubnik zachránil ve své 33. kariéře 34 zákroků, kdy Thomas Hertel vstřelil branku a pomohl mu při návratu do kádru San Jose. V pátek večer v zápase s Anaheim Dax zvítězili Sharks.

„Vedl dobré vedení a to nám dodávalo sebevědomí po celý zápas,“ řekl trenér San Jose Bob Bogner o Dubnickovi. „Viděl jsem muže stojící vedle něj a blokovat výstřely na konci hry. Místo toho, abychom nutili hry, dostávali jsme hluboké koule.“

Sharks, kteří měli 10 hráčů na branku nebo asistencí, vyhráli šest nebo více gólů poprvé od svého vítězství 8: 2 nad Philadelphií v říjnu 2018.

Kevin Labank dal gól a dvě asistence, zatímco Timo Mayer a Evander Kane vstřelili gól a asistenci. Eric Carlson a Frederick Handmark také skórovali.

Dubnyk, získaný z Minnesoty během prázdnin, měl první blokování od 23. prosince 2019 proti Calgary. Vypustil tým Duck, který v průměru 2,18 gólu na zápas.

Dubnykova nejlepší noční pauza přišla brzy ve druhé polovině, když si poradil s Maxem Comtoisem umístěným přímo před brankou. Krátce poté, co Dobnik zachránil, dostal Kane přihrávku od Brenta Burnse a umístil ji do sítě, aby dal Sharks vedení 2-0.

„Bylo to úžasné.“ Řekl Dobnik. „Dokázal jsem se pohybovat a velmi dobře jsem viděl disk.“ Chtěl jsem tam dát hráčům klid a bylo dobré, aby to na lavičce cítili. “

Poté, co se 24. února umístil na seznam NHL COVID-19, Hertel vynechal šest zápasů. Řekl, že dva dny po pozitivním testu na koronavirus trpěl bolestmi hlavy a horečkou.

„Cítil jsem se tam opravdu dobře. Měli jsme spoustu dobrých příležitostí a měli jsme spoustu puků v síti,“ řekl Hertel.

Gibson dovolil pět branek ve 24 střelách, než byl zvednut v polovině třetí hry. Je to třetí zápas v řadě, který vstřelil pět branek a teprve podruhé v kariéře povolil pět nebo více branek v tomto období.

Během třetí směny 3:18 pronásledovali Gibson Sharks 3 góly. Carlson vsadil silný gól v provozu z bodu v 5:58, Mayer šel do horní police levého kruhu osm minut do konce periody a Lapank vystřelil z jeho zápěstí do otevřené sítě po Gibson vyrazil z centra.

„Rozhodli jsme se hrát sami a hrát mimo trup a pokusili jsme se vstřelit dva góly najednou a to nemůžete udělat. Pokud nehrajete společně a uvnitř struktury a jdete tam jako subdodavatel, skončí takhle, “řekl trenér Dallasu Aakins.

Handemark zkrachoval Ryana Millera a na jeho první gól v NHL zbývalo pět minut. Miller šetří dvakrát.

Oba týmy uzavírají v sobotu přímý set.

Curtis Gabriel ze San Jose a Nicolas Deslorier z Anaheimu upustili rukavice v polovině první třetiny. Hádka se stala poté, co Deslorier vyloučil obtížnou kontrolu Gabrielle u Jacoba Larsona do panelů poblíž rohu.

Oba hráči dostali bojové tresty v délce pěti minut. Byl to Gabrielův třetí zápas v pěti zápasech, protože byl povolán z paláce.

San Jose 0: 1 v zadní části hry za sebou, zatímco Anaheim 2: 1.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez svolení.