Dnešní projev Zelenského: Biden nazval Putina „válečným zločincem“ po dramatickém projevu ukrajinského vůdce v Kongresu

Zelenskij žádá Američany, aby si pamatovali Pearl Harbor a 11. září

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Po výzvě předsedou Sněmovny reprezentantů málem oslovil americký Kongres Nancy Pelosiová Vůdce většiny v Senátu Chuck Schumer. Když se objevil na obrazovce před poslanci, sklidil velký potlesk.

Během svých poznámek vyzval Spojené státy, aby si pamatovaly Pearl Harbor a teroristické útoky z 11. září, protože vidí, jak ruský lid napadá a zabíjí ukrajinský lid.

Ukrajinský prezident ve středu ve svém válečném projevu v Kongresu zákonodárcům řekl, že Ukrajina „dnes čelí stejné zkušenosti každý den“, jako Amerika během svých nejtemnějších dnů.

Zelenskyj také požádal Kongres o systémy protivzdušné obrany a bojová letadla sovětské výroby jako alternativu k humanitární bezletové zóně, kterou NATO nad vzdušným prostorem jeho země zavedlo.

Představitelé USA a NATO zatím odmítli jeho prosby o bezletovou zónu nad Ukrajinou, aby se vyhnuli riziku přímého střetu spojeneckých letadel s ruskými letadly, což zvyšuje možnost jaderné konfrontace.

Prezident Joe Biden reagoval na Zelenského komentáře oznámením nové pomoci ve výši 800 milionů dolarů (612 milionů liber), čímž se celková pomoc odeslaná Ukrajině jen za minulý týden zvýšila na 1 miliardu dolarů.

Tato nová podpora zahrnuje 800 protiletadlových systémů; 9000 protipancéřový systém; 7000 samopalů, pušek a granátometů s 20 miliony nábojů; a 100 dronů.

Později Biden poprvé označil Putina za „válečného zločince“. Tisková mluvčí Bílého domu Jen Psaki řekla, že „mluví z duše“.

1647481519

Biden říká, že USA pomohou Ukrajině získat protiletadlové systémy „dalekého dosahu“.

Biden to oznámil těsně před podpisem příkazu, který povoluje 800 milionů dolarů na obrannou pomoc… KyjevTo zvyšuje celkovou povolenou americkou obrannou pomoc tento týden na „historickou“ 1 miliardu dolarů.

Mluví hodiny po ukrajinském prezidentovi Volodymyr Zelenskyj Americký Kongres požádal „výkonné a výkonné“ letové systémy, aby pomohly bránit jeho zemi, a pan Biden ocenil „přesvědčivý a důležitý“ projev ukrajinského vůdce.

Oliver O’Connell17. března 2022 01:45

1647479719

Zelenskyj naléhavě apeluje na Kongres ohledně bezletové zóny

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přednesl v Kongresu USA burcující projev, ve kterém přímo apeloval na prezidenta Joea Bidena o další vojenskou pomoc, když se válkou zničená země potýká s krvavým náporem Ruska.

Členové Kongresu věnovali panu Zelenskému ovace ve stoje, když ve středu pronesl společný projev, téměř tři týdny poté, co ruský prezident Vladimir Putin zahájil svou nevyprovokovanou invazi na Ukrajinu.

Zelenskyj promluvil ke Sněmovně reprezentantů a Senátu, když tlačil na Spojené státy, aby udělaly více a poslaly více zbraní na Ukrajinu, zatímco Rusko pokračuje ve válce s Ukrajinou.

Oliver O’Connell17. března 2022 01:15

1647477019

Představitelé sněmovny Republikánské strany naléhali na Bidena, aby poslal letadla na Ukrajinu, aby prosadila bezletovou zónu

Vedení republikánské Sněmovny reprezentantů vyzvalo prezidenta Joe Biden Zavázat se k odeslání Ukrajina Stíhací letouny pro boj s ruským útokem, který ukrýval menšinový bič Steve Scales Říká se tomu „nic menšího než genocida“.

„Nyní věřím, že jim poskytl MiGy, že mohou vytvořit bezletovou zónu,“ řekl novinářům po Zelenského projevu.

Oliver O’Connell17. března 2022 00:30

1647474319

Naše země zažívá každý den stejnou zkušenost.

Prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval Američany, aby pamatovali na Pearl Harbor a 11. září Teroristické útoky při sledování lidí Ukrajina Napaden a zabit ruskými silami.

Ukrajinský prezident ve středu v emotivním válečném projevu v americkém Kongresu zákonodárcům řekl, že Ukrajina „prožívá každý den stejnou zkušenost“ jako Amerika během svých nejtemnějších dnů.

Oliver O’Connell16. března 2022 23:45

1647471619

Zelenskij předkládá Kongresu srdceryvné video ničení Ukrajiny

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval Kongres USA, aby podpořil humanitární bezletovou zónu NATO nad jeho zemí přehráním srdcervoucího videa se scénami, ve kterých je jeho země napadena Ruskem.

Video s názvem „Zavři nebe“ bylo odvysíláno během vyjádření pana Zelenského na mimořádném společném zasedání sněmovny a Senátu ve středu.

Oliver O’Connell16. března 2022 23:00

1647468919

Hlasy: Zelenského projev ke Kongresu byl přímý a znepokojující

Ukrajinský prezident hovořil o 11. září a Pearl Harboru a připomněl členům Kongresu projev MLK „Mám sen“, než odvysílal hluboce znepokojivé video o situaci na Ukrajině.

Oliver O’Connell16. března 2022 22:15

1647466219

USA „vážně zkoumají“, zda Rusko „záměrně“ necílí na novináře

městská policie Anthony Blinken Řekl, že Spojené státy „vážně zvažují“, zda Rusko cílí „záměrně“ novináři pokrývající válku v UkrajinaPoté, co síly Kremlu jen v posledních několika dnech zabily nejméně tři a několik dalších zranily.

„Vážně se zabýváme cílením ruských sil, včetně toho, zda záměrně útočí na civilisty, novináře nebo kohokoli jiného,“ řekl.

Oliver O’Connell16. března 2022 21:30

1647465019

Zelenskyj naléhavě vyzývá k vytvoření bezletové zóny

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přednesl v Kongresu USA burcující projev, ve kterém přímo apeloval na prezidenta Joea Bidena o další vojenskou pomoc, když se válkou zničená země potýká s krvavým náporem Ruska.

Oliver O’Connell16. března 2022 21:10

1647464419

Biden vidí vzácnou podporu GOP po Zelenského projevu

Republikánský establishment ve Washingtonu se přátelsky staví k reakci prezidenta Joea Bidena na ruskou invazi, zatímco někteří na krajní pravici se ptají, zda by Ukrajinu vůbec měla podporovat.

Poté, co ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ve středu promluvil v americkém Kongresu na historické virtuální adrese ze svého bezpečného místa v Kyjevě, zákonodárci Republikánské strany pronesli malou kritiku proti sobě zapleteného amerického vůdce – což je vzácná úleva od tvrdých republikánských odpůrců, kteří se objevili u Bílého. Dům. měsíce.

John Bowden dostal nejnovější zprávy z Washingtonu, DC.

Oliver O’Connell16. března 2022 21:00

1647463819

GOP nemůže odolat použití Zelenského řeči k útoku na Bidena

Analýza zpráv: Republikáni z nejvyšší sněmovny přešli od dvoustranického potlesku ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému k útoku na prezidenta Bidena během několika minut, píše Andrew Feinberg.

Oliver O’Connell16. března 2022 20:50

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *