Divadelní revue: Tenkrát je radostná hudební slavnost, hraná s okouzlující vášní

Divadelní revue: Tenkrát je radostná hudební slavnost, hraná s okouzlující vášní

Australská produkce Jednoupřišel osminásobný muzikál oceněný cenou Tony (na motivy kritiky oceňovaného filmu z roku 2007). Královské divadlo v Subiacu. Je to okouzlující a vzrušující příběh a ještě předtím, než show vůbec začala, bylo ve vzduchu hmatatelné vzrušení – s pomocí hudebníků, kteří se proplétali mezi řadami, hráli tradiční irskou hudbu a vytvořili přívětivý, téměř hospodský atmosféra. To je věc, která dělá Jednou Zvláště speciální – obsazení hraje veškerou hudbu živě na pódiu, není zde žádný skrytý orchestr.

Podobné jako v původním filmu od John CarneyA Jednou Následuje irského hudebníka se zlomeným srdcem (Toby Franciskterý potká českého imigranta, který hraje na klavírStephanie Kakamo) Zatím se vzdá svého snu – tyto dvě hlavní postavy se jmenují jednoduše „Jay“ a „Girl“. Příběh se odehrává v Dublinu a způsob, jakým se o městě během show mluví, připomíná, jak byl New York romantizován (jako kouzelné místo plné talentovaných lidí).

Příběh sám o sobě je samozřejmě velmi romantický, ale nejen ve stylu „chlapec potká dívku“; I ona vidí celý svět přes růžové brýle. Naštěstí se show po špičkách dostane na hranu klišé a poté se otočí a paletu oživí realismem a vtipnými dialogy. Má to životní styl, jako když se díváte na svět někoho jiného nebo posloucháte rozhovor na ulici. Žádný z dialogů nepůsobí nuceně nebo kýčovitě a vtipy vyvolaly bouřlivý smích u plně zaujatého publika.

Hudba je to, co spojuje příběh dohromady. Napsaly a složily filmové hvězdy, Glenn Hansard A Markéta IrglováPísně jsou emotivní, živé a dostatečně dojemné, aby umožnily spojení postav. I když očekáváte nějakou tradiční irskou hudbu, zjistíte, že jí chybí překvapení – zvláště u skladby, která se silně opírá o svou irskou identitu.

READ  Tom DeLonge děkuje Mattu Skibovi za udržení blink-182" naživu...

Obsazení, které sestavili pro australské produkce, jsou děsivě talentovaní hudebníci a každý člen odehrál písně bezchybně. Zdaleka nejznámější byla Kakamo, která byla při jejím narození strašidelná a téměř operní. Její singly zasáhly struny srdce a okamžitě umlčely ohromené publikum.

Celkově byly herecké výkony docela dobré, ale Caccamo opět ukradla pozornost svým nenuceně vtipným podáním a odbornou přesností, která s postupem příběhu pomalu odhalovala hloubku její postavy. Skvěle je doplňoval Francis, který jako Jay podal solidní výkon, ale při svých angažovaných hudebních sólech pořádně zazářil.

Byl tam skvělý podpůrný tým, s Gus Knox Předveďte scénu-krádež výkon jako legrační bankovní manažer a Ian Lilburn Vytvořte dojemnou a dojemnou prezentaci Da. Majitel hudebního obchodu Billy (Robert ReedA dívčin český přítel Reda.Viktorie Falconerová) jako poněkud stereotypní a nad to. Jejich komedie byla pro diváky opravdu zábavná, ale působilo to jako přehnaná komediální úleva, která nezapadala do záhadné povahy show.

Choreografie byla jednou z nejpůsobivějších věcí na inscenaci. Když byla celá skupina jedenácti hudebníků pohromadě na pódiu, předváděli složitě choreografické tance, které nutily lidi se houpat, proplétat a pohybovat se unisono (někdy na bruslích). Bylo úžasné to sledovat. Velkou roli při dodávce hrálo překvapivě i osvětlení. Herci obvykle museli zůstat na jevišti a hrát hudbu na pozadí, když nebyli součástí scény, takže několik částí jeviště bylo individuálně osvětleno. To zvýraznilo různé konverzace probíhající ve stejnou dobu a umožnilo vícevrstevné vyprávění – byl to elegantní styl.

Jednou Je to vrcholná óda na lásku a hudbu, a i když jsou chvíle, kdy se blíží klišé rom-com, zůstává fascinující a nadějná. Ukazuje svět takový, jaký si přejeme, aby byl: místo, kde se každý projevuje jako přátelé, bankéři poskytují půjčky ze štědrosti a následovat svůj sen je snadné, jakmile o sobě přestanete pochybovat. Každá scéna byla působivě zahraná, přičemž každý člen obsazení se vrhal do pohybů a písní zcela opuštěně. A když se show dělá s touto vášní, možná zjistíte, že věříte i v tento svět.

READ  Jezte lidi, zachraňte Ukrajinu: MasterChef vyhrál kuchaře pro uprchlíky na charitu

čtyři hvězdičky z pěti)

Jednou V divadle The Regal se promítá do 12. června a pak Divadlo Darlinghurst, 24. června – 31. července.

Auditor se zúčastnil dne 1. června 2022.

Zdroj obrázku: Daniel J. Grant

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *