Disney Shanghai se kvůli COVID zavírá, návštěvníci nemohou odejít

31. října (Reuters) – Shanghai Disney Resort v pondělí v souladu s preventivními opatřeními COVID-19 náhle zastavil provoz, protože v době oznámení nařídil všem návštěvníkům, aby zůstali v parku, dokud se nevrátí s negativním testem na virus. .

Resort řekl v 11:39 místního času (03:39 GMT), že okamžitě uzavře svůj hlavní park a okolní oblasti včetně nákupní ulice až do odvolání, aby dodržel virová omezení.

Šanghajská vláda na svém oficiálním účtu WeChat uvedla, že park brání lidem ve vstupu nebo výstupu a že všichni návštěvníci v rámci stránky budou muset počkat na výsledky testů, než budou moci odejít.

Řekla, že každý, kdo byl v parku od 27. října, bude muset být třikrát během tří dnů testován na COVID-19.

Uživatelé sociálních sítí uvedli, že park pokračoval v hraní her pro návštěvníky uvízlé v parku během uzavření v pondělí.

Mluvčí Shanghai Disney Resort uvedl, že resort stále funguje s „omezenými nabídkami“ a že dodržuje postupy v souladu s pokyny čínských zdravotnických úřadů.

V sobotu resort uvedl, že začal provozovat sníženou pracovní sílu, aby vyhověl opatřením COVID.

Šanghaj ohlásila 30. října 10 místně přenesených případů, z nichž všichni uvedli, že šlo o asymptomatické osoby.

Odstávka je posledním přerušením provozu Shanghai Disney Resort, který byl uzavřen na více než tři měsíce během šanghajské uzamčení na začátku tohoto roku.

Park byl také uzavřen na dva dny v listopadu loňského roku a uvnitř uvízlo více než 30 000 návštěvníků poté, co úřady nařídily, aby byli všichni prověřováni v rámci cvičení pro sledování kontaktů.

READ  Na letišti Galapágy bylo chyceno téměř 200 dětských želv

Videa, která v pondělí kolovala na čínské platformě Weibo, ukazovala lidi spěchající k branám parku, které už byly zavřené.

Agentura Reuters nebyla schopna ověřit pravost videí a Shanghai Disney Resort na dotaz ohledně počtu návštěvníků uvnitř nereagoval.

Místní úřady po celé Číně nadále uvalují náhlá a extrémní opatření ke snížení jakékoli možnosti přenosu viru, jakmile se objeví případy, v souladu s přísným přístupem země k COVID-19 s nulovou tolerancí.

Universal Resort v hlavním městě země Pekingu se v pondělí znovu otevřel po pěti dnech uzavření, které také podnítila virová opatření.

(Zprávy Albee Zhang a Brenda Goh) Střih Kim Coogle, Sam Holmes, Kirsten Donovan

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.