Diabetes může být spojen s rizikem rozvoje Alzheimerovy choroby

Diabetes může být spojen s rizikem rozvoje Alzheimerovy choroby

Důkazy naznačují, že diabetes 2. typu může být spojen s rizikem Alzheimerovy choroby, hlásí vědci. Může se jednat o kombinaci rodinné anamnézy Alzheimerovy choroby a vysoké hladiny cukru v krvi, která začíná v mladém věku a nelze ji kontrolovat po celý život, tvrdí doktorka Elizabeth Bauer. , lékař primární péče v Mercy Medical Center. Prevalence diabetu u lidí s diagnózou Alzheimerovy choroby je vysoká, řekl Bauer. Statistiky uvádějí, že 49 % Američanů starších 65 let trpí vysokou hladinou cukru v krvi. Změny inzulinu a krevního cukru v těle se promítají i do změn inzulinu a krevního cukru v mozku a mozek je metabolicky aktivní orgán, řekl Bauer. Power řekl, že u dětí se objevuje prediabetes. Ženy jsou obvykle vyšetřovány na diabetes během prvního těhotenství, pokud ještě nebyly vyšetřeny, řekla.

Výzkumníci uvádějí, že důkazy naznačují, že diabetes 2. typu může souviset s rizikem Alzheimerovy choroby.

Podle doktorky Elizabeth Bauerové, lékařky primární péče z Mercy Medical Center, může jít o kombinaci rodinné anamnézy Alzheimerovy choroby a vysoké hladiny cukru v krvi, která začíná v mladém věku a nelze ji kontrolovat po celý život.

Prevalence diabetu u lidí s diagnózou Alzheimerovy choroby je vysoká, řekl Bauer. Statistiky ukazují, že 49 % Američanů starších 65 let má vysokou hladinu cukru v krvi.

„Změny inzulinu a krevního cukru v těle se také odrážejí ve změnách inzulinu a krevního cukru v mozku a mozek je velmi metabolicky aktivní orgán,“ řekl Bauer.

Power řekl, že u dětí se objevuje prediabetes. Ženy jsou obvykle vyšetřovány na diabetes během prvního těhotenství, pokud ještě nebyly vyšetřeny, řekla.

READ  Fyzici tvrdí, že vytvářejí supravodič v podmínkách blízkých oceánu: ScienceAlert

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *