Dětský konflikt v českém městě přeroste v hádku mezi rodinou uprchlíků z Ukrajiny a malou skupinou rumunských obyvatel, policií a zdravotníky.

Dne 6. července 2022 vypukl konflikt mezi uprchlickou rodinou z Ukrajiny a malou skupinou Rumunů v Haviově v České republice. (Foto: Fotografie z videozáznamu Aljony B.)

Menší konflikt mezi dětmi v českém Haviově, konkrétně ve čtvrti Shampark, se ve středu večer změnil v hádku mezi rodinou z Ukrajiny a několika Rumuny. Zasahovat museli policisté i záchranáři a ošetřit lehčí zranění.

Videozáznam konfliktu zachytil Aljona B. z Ukrajiny. Žena to zveřejnila na sociálních sítích. Policie případ řešila jako přestupek, což znamená, že samospráva bude řešit všechny zúčastněné.

Incident se odehrál ve středu v 19:30, Aljona B. uvedla, že děti rumunského původu napadly jejího syna na ulici. „Syn přišel domů a řekl, že ho na ulici napadli místní Romové, šli tam děti, manžel, napadli jeho i naši desetiletou dceru, strčili ji k zemi a vyhrožovali, že po ní budou házet kameny. „Zavolala jsem policii, ale nic s tím neudělali. Řekli ne,“ tvrdí žena, která uprchla z ruské okupace Ukrajiny a dva měsíce žila v Haviru se svým 44letým manželem a sedmi dětmi.

Podle serveru iDNES.cz policejní mluvčí Daniela Vláková sdělila, že případ byl na místě posouzen jako přestupek a předán místní policii. Potvrdil to tamní policejní ředitel Bohuslav Muras.

„Byla to nejprve potyčka dětí, do které se později zapojili i dospělí. Případ bude řešit místní úřad přestupkovou žalobou,“ řekl Muraz.

Tento proces vyžaduje, aby místní úřady určily, kdo incident zahájil. Dotyční Rumuni vinili Ukrajince z eskalace celého konfliktu máváním klackem, načež děti začaly utíkat.

Aljona nar. Video, které Al na internetu zveřejnil, toto tvrzení podporuje. Ozývá se hádka, ve které je vidět místní Romka, která křičí na Ukrajinku, aby se vrátila, odkud přišla.

Ukrajinský muž se začne smát, odejde z místa konfliktu a pak náhle zvedne hůl. V tu chvíli rumunské děti utečou a Ukrajinka je slyšet křičet.

READ  Česká vycházející hvězda Stadeske vstupuje do WRC3 s Toxford WRT ve Španělsku

„Sašo, Sašo!“ Video končí tím, že se žena snaží manžela zastavit a zavolá policii. Na záběrech nebyly vidět žádné útoky.

Na místě zasahovali zdravotníci, kteří ošetřili 44letého muže a jeho 10letou dceru s lehkými zraněními. Jak Muras řekl médiím, místní policie zatím žádné podobné konflikty s uprchlíky z Ukrajiny nevyřešila.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.