Děsivé okamžiky, kdy se dveře letadla Asiana Airlines otevírají ve vzduchu, když přistává v Jižní Koreji


Soul, Jižní Korea
CNN

Video incidentu ukazuje dveře letadla společnosti Asiana Airlines, když v pátek odpoledne přistávalo v Daegu v Jižní Koreji, přičemž kabinou foukal vítr, zatímco se cestující svírali za opěrky rukou.

Představitel letecké společnosti uvedl, že třicátník, který seděl na nouzovém sedadle, jako by otevřel dveře, když bylo letadlo asi 700 stop (213 metrů) nad zemí a asi dvě až tři minuty od přistání ve městě 150 mil (240). kilometrů) vzdálený Jižní Soul.

Představitelé společnosti však CNN řekli, že letadlo bezpečně přistálo.

Místní policie uvedla, že byl zatčen muž. Řekli, že se přiznal k otevření dveří, ale neřekli, proč to udělal.

Jihokorejské ministerstvo půdy, infrastruktury a dopravy v pátek v prohlášení uvedlo, že policie a ministerstvo vyšetřují osobu kvůli porušení zákona o letectví.

V prohlášení se uvádí, že každý, kdo poruší zákon o bezpečnosti letectví, což zahrnuje cestující ve dveřích, východech nebo vybavení uvnitř letadla, může být stíhán a odsouzen až k 10 letům vězení.

Ministerstvo také uvedlo, že na místo vyslalo dozorce pro bezpečnost letectví, aby zkontroloval, zda nedošlo k nějaké závadě v údržbě letadla.

Podle Asiana Airlines bylo na palubě celkem 200 lidí, z toho 194 cestujících.

Hasičský sbor Daegu

Zranění cestující Asiana Airlines byli převezeni do nemocnice Daegu poté, co se dveře jejich letadla z Čedžu otevřely ve vzduchu krátce před přistáním.

Hasičský sbor Daegu oznámil, že 12 lidí utrpělo lehká zranění v důsledku hyperventilace a devět z nich bylo posláno do nemocnic v Daegu.

Letadlo bylo na sledovací webové stránce Flightradar 24 identifikováno jako Airbus 321.

Letadlo letělo z ostrova Čedžu u jižního pobřeží Jižní Koreje do Daegu.

Letecký expert Geoffrey Thomas z Airline Ratings popsal incident jako „velmi podivný“.

READ  Tisíce protestovaly proti uzamčení v Sydney, mnoho zatčeno

„Technicky se ty dveře nedají otevřít za letu,“ řekl CNN.

Thomas poznamenal, že přistávací rychlost A321 je asi 150 uzlů (172 mph), což znamená, že větry o této rychlosti procházejí letadlem. Řekl, že dveře za křídlem letadla se otevřely směrem k proudu vzduchu.

„Zdá se nepředstavitelné, že by se dveře mohly otevřít na prvním místě a pak proti proudu vzduchu. Technicky nemožné, ale nějak se to stalo,“ řekl Thomas.

Asiana řekla CNN: „Letadlo je automaticky nastaveno tak, aby upravilo tlak v kabině podle nadmořské výšky letadla. Když je letadlo vysoko ve vzduchu, není možné otevřít dveře, ale když je výška nízká a blízko přistání.“ dveře lze otevřít.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *