Desetitisíce slaví Israel Parade v New Yorku

Desetitisíce slaví Israel Parade v New Yorku

Denní průvod Izraele 2023

(JCRC-NY, princ z Boughenu)

Každoroční přehlídka Celebration of Israel v New Yorku začala v neděli a očekává se, že po Páté Avenue pochoduje 40 000 lidí. Asi 250 kapel se údajně zúčastní slavnostního dne pro Izrael s hudebními vystoupeními a asi 30 koncerty v největší show podpory Izraeli od roku 1964. Sledujte živě.

Starosta New Yorku Eric Adams na otázku, proč byl průvod tak důležitý, řekl, že podpora Izraele by měla být nejen podstatná, ale také symbolická. „Zaměřujeme se na ukončení antisemitismu,“ řekl. Newyorská demokratická guvernérka Kathy Hochul se zúčastnila prvních minut průvodu před odjezdem.

7 Zobrazení galerie

Oslavte Israel Parade v New Yorku Oslavte Israel Parade v New Yorku

Oslavte Israel Parade v New Yorku

(Foto: Nefish Bnefish )

Mezi demonstranty je Noah Tishby, která na sociálních sítích otevřeně podporuje zemi a odmítá antisemitské zprávy, které často zveřejňují hollywoodské hvězdy a influenceři.

7 Zobrazení galerie

Starosta New Yorku Eric Adams se starostou Jeruzaléma Moshe Lionem na Celebrating Israel Parade v New Yorku Starosta New Yorku Eric Adams se starostou Jeruzaléma Moshe Lionem na Celebrating Israel Parade v New Yorku

Starosta New Yorku Eric Adams se starostou Jeruzaléma Moshe Lionem na Celebrating Israel Parade v New Yorku

(Foto: JCRC NY)

Tishbi, kterou tehdejší premiér Netanjahu ve svém předchozím funkčním období požádal, aby převzala oficiální roli, byla odvolána poté, co kritizovala Netanjahuovu reformu soudnictví. To jí ale nezabránilo v chůzi.

7 Zobrazení galerie

Noa Tishby pochoduje na Celebrate Israel Parade v New YorkuNoa Tishby pochoduje na Celebrate Israel Parade v New Yorku

Noa Tishby pochoduje na Celebrate Israel Parade v New Yorku

(Foto: Moshe Galantz)

Tishby řekl: „Toto je důležitá událost v 75. roce pro Izrael, i když jsem byl vyloučen, nic to nemění na mé podpoře Izraeli a židovskému lidu. 40 000 lidí projevuje svou podporu naší zemi a to je naše síla.“ Když procházela kolem skupiny demonstrantů, Tishby jim zasalutoval.

Noa Al-Tashbi s demonstranty proti reformě soudnictví

(princ Bogen)

Izraelský vyslanec při OSN Gilad Erdan vede skupinu vysokých diplomatů Organizace spojených národů. Jsou mezi nimi členové americké delegace a zástupci Gruzínské republiky, Guatemaly, Maďarska, Litvy, Ukrajiny, Jižního Súdánu, České republiky, Moldavska, Maroka, Austrálie, Rumunska, Eritrey, Bulharska a dalších.

7 Zobrazení galerie

Zmocněnec OSN Gilad Erdan vede delegaci diplomatů na přehlídce oslavující Izrael Zmocněnec OSN Gilad Erdan vede delegaci diplomatů na přehlídce oslavující Izrael

Zmocněnec OSN Gilad Erdan vede delegaci diplomatů na přehlídce oslavující Izrael

Milovaná Ruth Westheimerová, bývalá izraelská sexuální terapeutka a celebrity, oslavila své 95. narozeniny, když seděla na výstavě v kabrioletu a mávala davu. Byla pro-izraelská a ráda vyprávěla příběh o svých prvních sexuálních zážitcích v kibucu v raných dobách státu. „Příští rok tu budu taky,“ řekl Westheimer.

7 Zobrazení galerie

Ruth Westheimer slaví v pořadu své 95. narozeniny Ruth Westheimer slaví v pořadu své 95. narozeniny

Ruth Westheimer slaví v pořadu své 95. narozeniny

Kromě účasti hodnostářů z New Yorku a židovských vůdců byla letošní událost poznamenána politickými nepokoji v Izraeli kvůli vládou navržené reformě soudnictví, která během 22 týdnů od té doby přivedla do ulic stovky tisíc Izraelců. Oznámil to loni v lednu ministr spravedlnosti Yariv Levin.

Poté, co nejméně devět ministrů ze strany premiéra Benjamina Netanjahua odcestovalo do Spojených států, aby se zúčastnili, a stejný počet zákonodárců z koalice se vydal na cestu, Netanjahu v neděli řekl, že jeden nebo dva ministři budou stačit, a mnohým řekl, aby ne. zúčastnit se představení.

Ministr vědy Ofir Akunis a ministr hospodářství Nir Barkat byli mezi těmi, kteří žádosti vyhověli, ale ministr pro diasporu Amichai Chikli, ministr informací Galit Distill Atberian, ministr pro imigraci Ofir Sofer a ministr dědictví Amichai Eliyahu se rozhodli jít cestou, kterou udělal architekt soudnictví. Předsedkyně výboru Knessetu pro ústavní právo, Simha Rothman.

7 Zobrazení galerie

Čtyři izraelští ministři pochodují na pochodu: Ofir Sofer, Galit Destal Atabrian, Amichai Shekli a Amichai EliyahuČtyři izraelští ministři pochodují na pochodu: Ofir Sofer, Galit Destal Atabrian, Amichai Shekli a Amichai Eliyahu

V průvodu pochodují čtyři izraelští ministři: Ofir Sofer, Galit Destal Atabrian, Amichai Shekli a Amichai Eliyahu

Rothman se o víkendu dostal do hádky s demonstranty, když popadl megafon od ženy, která šla za ním, a jeho tří bodyguardů volajících po jeho legislativním zásahu. Žena podala stížnost na newyorskou policii, zatímco Rothman tvrdil, že byl jí napaden.

Simča Rothmanová

(Video: Shani Granto )

Mezitím se desítky demonstrantů připravovaly, aby jejich hlasy byly slyšet v New Yorku, aby demonstrovali proti ministrům na shromáždění a kdekoli je mohli zastihnout, ačkoli jejich harmonogram nebyl oznámen.

Navzdory zdánlivě chladnějším vztahům mezi Izraelem a Spojenými státy uprostřed rozsáhlé reformy soudnictví organizátoři show uvedli, že se během akce sejdou účastníci z celého politického spektra.

READ  Boston Bruins podepsal s Davidem Pasternakem prodloužení smlouvy o 8 let

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *