Desátý ročník českého filmu Texasu

Mnoho událostí bylo zrušeno nebo odloženo kvůli obavám z koronaviru. Před zahájením jakékoli akce se poraďte s organizací.Žonglér Bude se zobrazovat jako součást filmového festivalu Check In Texas.


Obrázek poskytl film z Čech z Texasu

Film Czech That Film Texas každoročně přináší do Texasu to nejlepší ze současné české kinematografie. Festival usiluje o promítání filmů, které nejen vystavují diváky české kultuře, ale také osvětlují publikum, sdružují lidi a nabízejí inspirativní zábavu pro všechny.

Na čtyřdenní festival se v Pioneer Farms objeví pop-up show. Uvedené filmy budou:

  • 8. dubna: HavelŽivotopis o transformaci Václava Havla ze slavného dramatika na zakázaného a uvězněného aktivistu za lidská práva pro prezidenta Československa.
  • 13. dubna: ŽonglérInspirován skutečným příběhem bylinného přípravku Yan Mikulasik, který svůj život zasvětil péči o pacienty navzdory obrovským překážkám, kterým čelil v soukromém i veřejném životě
  • 20. dubna: Chemická pec„Dokumentární film s legendárním surrealistickým filmařem, 85letým Janem Avanchamgerem, jedním z nejvýznamnějších umělců evropské kinematografie.
  • 27. dubna: Dronmane 1980. Michel Weuraj Taleban navštěvuje seminář v totalitním Československu. Učitelé se báli rozpuštění své školy a formovali studenty do podoby, která potěší vládnoucí komunistickou stranu. Každý z mladých seminaristů se musí rozhodnout, zda podlehnout pokušení a zvolit nejjednodušší způsob spolupráce se systémem, nebo se podrobit brutálnímu dohledu tajné policie.

READ  Nenasazená tenistka Barbora Krejšíková získala svůj první grandslamový titul na French Open

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.