Denní infekce v České republice se blíží rekordním úrovním: The Tribune India

Praha, 10. listopadu

Úřady ve středu uvedly, že infekce koronavirem v České republice dramaticky vyskočily a dosáhly úrovně blízké rekordům zaznamenaným během předchozích vln.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že denní počet nových případů v úterý dosáhl 14 539, což je o 4 500 více než minulý týden, což je nejvyšší počet od 12. března.

Rekordní denní maximum 17 776 bylo zaznamenáno 7. ledna.

Míra infekce v zemi za posledních sedm dní vzrostla na 558 nových případů na 100 000 obyvatel, což je více než dvojnásobek počtu zaznamenaného v sousedním Německu.

„Situace není dobrá,“ řekl ve středu premiér Andrej Babiš.

„Ještě jednou všechny vyzýváme, aby se nechali očkovat.“ V zemi s 10,7 miliony obyvatel bylo plně očkováno téměř 6,2 milionu lidí. To je nižší než průměr mezi zeměmi EU.

Prudký nárůst nových případů byl doprovázen nárůstem počtu pacientů vyžadujících hospitalizaci. V nemocnicích bylo v úterý ošetřeno celkem 3295 pacientů s COVID-19. To je téměř dvojnásobek počtu od začátku listopadu.

Česká republika patřila v Evropské unii mezi 27 zemí nejvíce zasažených epidemií. Země zaznamenala téměř 1,84 milionu potvrzených případů koronaviru a 31 229 úmrtí, z nichž 368 bylo zaznamenáno v listopadu.

Úřady uvedly, že veškerý zdravotnický personál v nemocnicích, pečovatelských domech a důchodci budou každý týden testováni, pokud nebudou očkováni. Ministr zdravotnictví Adam Vojtek řekl, že všichni cizinci žijící v zemi legálně dostanou očkování zdarma.

Babiš řekl, že jeho vláda v pátek schválí další opatření, ale neupřesnil. Přísnou uzamčení však vyloučil. —AP

READ  Bulharský oscarový „Lessons of Plaga“ se v klíčových oblastech vyprodává – uzávěrka

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *