Den veteránů na české ambasádě

Den veteránů na české ambasádě

Dne 13. listopadu 2023 pozvali přidělenec obrany brigádní generál Vratislav Beran a velvyslankyně Marie Chatardová české veterány, účastníky projektu „Děti hrdinů“, kolegy a další vzácné hosty na recepci k oslavě Dne veteránů.

Čeští váleční veteráni, kteří do Londýna přicestovali z České republiky, se již dříve zúčastnili vzpomínkového nedělního pochodu a navštívili československou pamětní desku ve Westminsterském opatství.

Recepci letos obohatily informativní panely pana Jana Kratochvíla a paní Sabiny Kratochvílové z „Muzea českého, slovenského a rusínského exilu ve 20. století“ v Brně, které se věnovalo „Rytířům nebes“ – sloužícím československým letcům. v RAF během druhé světové války.

Dále měli hosté možnost podílet se na zahájení vzdělávacího projektu (také zaměřeného na 2. světovou válku) České školy bez hranic v Londýně a Pražské školy kreativní komunikace.

Vojenskému přidělenci se také dostalo cti spolu s Její Excelencí velvyslankyní Marií Chatardovou předat Záslužný kříž ministra obrany České republiky, který jako memoriál udělila ministryně obrany Jana Černuchová vojenským představitelem v České republice. Československí veteráni druhé světové války začátkem tohoto roku.

READ  Polská centrální banka drží sazby, naznačuje zpomalení

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *