Delta Variant rozšířil v Austrálii sledovací prostředky kontaktů Covid-19

Sydney – Výměna, kterou zachytila ​​CCTV kamera, trvala jen několik sekund.

Řidič limuzíny, který byl nechtěně nakažen vysoce nakažlivou variantou Delta koronaviru, a další muž prošli blízko sebe v krytém obchodě poblíž Bondi Beach v Sydney. Oba chvíli stáli blízko sebe a zdálo se, že jeden se pohybuje ve vzdušném prostoru obsazeném druhým. Krátká interakce stačila k infikování druhého muže koronavirem.

Pro australské zdravotnické pracovníky, kteří popsali záběry CCTV a způsob přenosu, to byl varovný signál, že taktika, která pomohla zmáčknout všechna předchozí ohniska, nemusí tentokrát fungovat.

Během dnů, Úřady jsou uzavřeny Celá oblast metra v Sydney poprvé za rok, protože virus se rozšířil rychleji, než dokáže vystopovat a izolovat lidi ohrožené infekcí. Oslava narozenin v jednom domě měla za následek zranění 27 lidí. Dodavatel mořských plodů se stal horkým místem, protože lidé, kteří obdrželi své zásilky, byli nuceni podstoupit test. Vládní zaměstnanci byli požádáni o izolaci poté, co místní ministr zemědělství večeřel v pizzerii za účasti osoby nakažené virem.

„Víme, že ani ty nejlepší nástroje pro sledování kontaktů na světě nemohou pokračovat v postupu, pokud to nezavedeme,“ uvedla při sobotním oznámení výluky Gladys Berejiklian, premiérka Nového Jižního Walesu, kam patří i Sydney.

READ  List ohrožuje spojenectví během rozhovorů o Společném seznamu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *